Zespoły z naszego regionu w sobotę rozgrywały kolejne mecze kontrolne

avia-swidnik.pl
Trzecioligowe zespoły w sobotę rozgrywały kolejne mecze kontrolne. Nie próżnowało także kilka drużyn z niższych klas rozgrywkowych.

Trzecioligowe Podlasie Biała Podlaska mierzyło się u siebie z AP TOP 54 Biała Podlaska (zespół U-17). Niespodzianki nie było. Biało-zielono-żółto-czerwoni pokonali juniorów 5:0, prowadząc do przerwy 4:0.

– W porównaniu do ostatnich meczów kontrolnych, widać progres w grze naszego zespołu. Szczególnie jest to widoczne w grze obronnej – wyjawia Adrian Własiuk, kierownik Podlasia.

Zespół z Białej Podlaskiej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli trzeciej ligi grupy IV i chcąc zachować ligowy byt, przydałyby się wzmocnienia. – Cały czas testujemy zawodników. W sobotę sprawdzaliśmy pomocnika. Myślę, że pierwsze kontrakty sfinalizujemy w nadchodzącym tygodniu – dodaje Własiuk.

Przed Podlasiem dwie gry kontrolne. W środę (5 lutego, godz. 13) bialczanie zmierzą się na wyjeździe z drugoligowa Pogonią Siedlce, a w sobotę (8 lutego, godz. 11) podejmą czwartoligową Włodawiankę.

Z Pogonią w sobotę rywalizowała trzecioligowa Avia. Świdniczanie sprawili niespodziankę i pokonali przeciwnika na jego terenie 3:1 (0:0). Gole dla trzecioligowca zdobywali: Damian Szpak, Dominik Maluga i Bartłomiej Poleszak.

Łukasz Mierzejewski, trener Avii, w drugiej połowie sprawdzał bramkarza, ponieważ z klubu może odejść inny golkiper, Piotr Piotrowski.

Za tydzień (8 lutego) świdniczanie będą sparować w Lubartowie z czwartoligowym Lewartem.

W Zambrowie zmierzyli się ze sobą dwaj trzecioligowcy z różnych grup. Miejscowa Olimpia zremisowała 1:1 z Orlętami Radzyń Podlaski. Gospodarze prowadzili od 23. min. po trafieniu Kamila Zalewskiego. Końcowy wynik meczu ustalił w 76. min. Karol Kalita.

W pierwszej połowie dominowali przyjezdni, ale byli nieskuteczni pod bramką rywala. A ten, wykorzystał praktycznie jedną dogodną okazję do pokonania Roberta Nowackiego.

Druga odsłona spotkania (w ekipie gości na murawie pojawiło się wielu młodych graczy) to początkowo wyrównana walka. Ale wraz z upływem czasu znów przeważały Orlęta. W 75. min. w polu karnym faulowany był Jan Bożym, a "jedenastkę" bez problemów wykorzystał Kalita.

Z powodu drobnych kontuzji w ekipie z Radzynia Podlaskiego zabrakło: Michała Wołosa, Kacpra Musiatowicza, Kacpra Marczuka i Stefana Imbronjeva. Dłuższy rozbrat z piłką nożną czeka za to Bartosza Klebaniuka.

Kolejnym sparingpartnerem Orląt będzie Victoria Sulejówek. Mecz kontrolny z czwartoligowcem z grupy mazowieckiej (południe) odbędzie się 8 stycznia w Sulejówku.

Trzecioligowa Chełmianka na boisku przy ul. Poturzyńskiej w Lublinie walczyła z Granitem Bychawa. Czwartoligowiec wygrał 2:0 (1:0). W ekipie z Chełma testowanych było trzech zawodników.