MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZTM Lublin: Zobacz, co się zmieni w rozkładach po wakacjach

Monika Fajge
Jacek Babicz/archiwum
Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił rozkłady jazdy autobusów, które będą obowiązywać od 1 września. Na zgłaszanie ewentualnych uwag i opinii mamy czas do końca lipca.

- Jesienne rozkłady są zbliżone do tych, które obowiązywały przed wakacjami - informuje Justyna Góźdź, podinspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami ZTM w Lublinie.

Trochę się jednak zmieni. Co dokładnie? Linie nr: 10, 18, 26, 31, 32, 39 i 57 w dzień świąteczny będą skoordynowane na wspólnych odcinkach tras. Linia nr 19 (w dzień powszedni) zostanie wydłużona do ul. Inżynierskiej. ZTM zakłada też wydłużenie, ale tylko wybranych kursów do Felin Uniwersytet, linii nr 23.

Powody do zadowolenia mogą mieć pasażerowie podróżujący autobusami linii 74. - W godzinach 7-16, w dzień powszedni, linia będzie kursowała z częstotliwością co 20 minut - wyjaśnia Justyna Góźdź. Z rozkładu jazdy zniknie natomiast linia nr 926, bo pasażerowie rzadko nią jeździli. Przywrócony zostanie za to kurs linii N3 o godz. 4:08 z os. Poręba. Zawieszone będą też linie nr 36 i 934.

To nie wszystkie zmiany, jakie czekają nas po wakacjach. ZTM utrzymuje zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w związku z częściowym zamknięciem wiaduktu i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Grygowej. Tak, jak latem, będzie kursowała linia nr 11 (w kierunku pętli Lipniak linia nadal kursuje na objeździe, ulicami: Grygowej MPK - Grygowej - al. Witosa - Hutnicza - Gospodarcza - Mełgiewska…)

Co poza tym? Linia nr 757 w dzień powszedni będzie jeździła według rozkładu wakacyjnego czyli w godzinach 5-22 z częstotliwością co 15-20 minut. - Linia nadal kursuje zmienioną trasą ulicami: Mełgiewska WSEI - Mełgiewska - Metalurgiczna … Autobusy linii 757 nie będą dojeżdżały na tereny przemysłowe dawnej odlewni. Będą kursowały drogami serwisowymi budowanych ulic: Mełgiewska/Metalurgiczna - wyjaśnia Justyna Góźdź.

Z kolei kursy linii 909, w kierunku os. Poręba, będą realizowane przez linię nr 9 z przystanku Mełgiewska WSEI; kursy w kierunku ul. Grygowej MPK pozostają bez zmian.

Z komunikacyjnej mapy miasta znika przystanek Wieniawa stadion 01 (na ul. Leszczyńskiego, przy dawnym kinie Kosmos). Tym samym linie nr: 12, 44 i 74 będą kursowały z pominięciem tego przystanku.

Projekt jesiennego rozkładu jazdy można znaleźć na www.ztm.lublin.eu. Uwagi można nadsyłać drogą e-mailową na adres: [email protected].


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski