MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja krwiodawstwa SOS Wiosek Dziecięcych powraca do Lublina

OPRAC.: Anna Paszkowska
Fot. Małgorzata Genca / Polska Press/achiwum
To kolejna edycja tego niezwykłego wydarzenia. Akcja zainicjowana przez pracowników i podopiecznych Programu SOS w Lublinie odbywa się już trzeci rok z rzędu.

Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się we wtorek (28 maja) na terenie Programu SOS Wiosek Dziecięcych Lublin przy ul. Jutrzenki 1. Krew będzie pobierana w autobusie-ambulansie RCKiK Lublin, a rejestracja krwiodawców odbędzie się w godzinach od 9:00 do 13:00.

- Przez lata osoby związane z Programem SOS Lubin oddały już ponad 100 litrów krwi – to dla nas wielka duma. Zasoby krwi zgromadzone w bankach pełnią kluczową rolę w ratowaniu życia. Wykorzystywane są nie tylko w przypadku nagłych wypadków czy operacji, ale także w leczeniu chorób przewlekłych oraz przy udzielaniu wsparcia pacjentom w trakcie terapii. Cieszymy się, że nasi podopieczni angażują się w dobroczynne akcje i wspierają inicjatywy ratujące życie – mówi Andrzej Moroz ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Akcja honorowego krwiodawstwa Programu SOS Wiosek Dziecięcych Lublin na stałe jest wpisana w kalendarium lubelskiego centrum krwiodawstwa.

- Krwiodawstwo stało się u nas swojego rodzaju tradycją – jakże ważną i szlachetną, a zarazem bezinteresowną. – komentuje Andrzej.

Kto może oddać krew?

Oddać krew mogą osoby w wieku od 18 do 65 lat, ważące nie mniej niż 50 kilogramów i nie przyjmujące leków na stałe. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i nawodnionym oraz zabrać ze sobą dowód osobisty (jeśli krew będzie oddawana po raz pierwszy grupę krwi określą pracownicy RCKiK) lub legitymację HDK (jeśli jest się już krwiodawcą).

Sama donacja wraz z wywiadem medycznym w postaci wypełnienia ankiety, rozmową z pielęgniarką, zmierzeniem ciśnienia oraz spotkaniem z lekarzem trwa około godziny. Donatorom po oddaniu krwi przysługują dwa dni wolne od pracy – dzień donacji i dzień następny.

Każdy osoba oddająca krew otrzyma drobny upominek przygotowany przez wychowawców i podopiecznych Programu SOS Wiosek Dziecięcych Lublin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski