W środę na Politechnice Lubelskiej otwarto drugi w Polsce południowo-wschodniej Samsung Inkubator - przestrzeń dla start-upów w zakresie cyberbezpieczeństwa.

To przestrzeń biurowa i przedstawiciele do kontaktów z inwestorami dla rozpoczynających zawodową karierę młodych informatyków PL, ale także dla wszystkich, którzy przyjdą z pomysłami w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W uroczystym otwarciu brali udział, m.in.: prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i gospodarz rektor PL prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, .

- Jesteśmy dumni, że firma Samsung wybrała naszą uczelnię i ten wydział dla tego przedsięwzięcia. Współpraca z tak dużą firmą daje młodym naukowcom gwarancję powodzenia we wspólnych przedsięwzięciach - mówił prof. Piotr Kacejko.

- Kontynuujemy naszą misję wspierania młodych umysłów w południowo- wschodniej Polsce - deklarował prezes Kim. - Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni jest dziś kluczowe. Oferujemy nasze doświadczenie i liczymy na wsparcie i umysły studentów Politechniki Lubelskiej. - podsumował.

Minister Jadwiga Emilewicz mówiła: - Cyberbezpieczeństwo ma dziś również wymiar gospodarczy, 44 % polskich firm straciło wiele na cyberatakach. Tematyka, która tu będzie realizowana jest kluczowa dla każdego. Wreszcie - chodzi tu także o offset lokalny: skorzystają nie tylko studenci, lecz wszyscy, którzy będą chcieli podnieść swoją świadomość cyfrową.

Zaprezentowano pomieszczenia inkubatora i jedno z przedsięwzięć już realizowanych. Nabór zgłoszeń ruszył od tego momentu. Choć inkubator skierowany jest głównie do studentów, swój projekt może przedstawić każdy. Zgłoszenia można nadsyłać do 27 lutego, korzystając z formularza dostępnego na stronie: www. Inkubatorlublin.samsung.pl

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: