Dworczyk: Bez szczepień możliwa czwarta fala i kolejny lockdown

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Dworczyk: Bez szczepień możliwa czwarta fala i kolejny lockdown
Dworczyk: Bez szczepień możliwa czwarta fala i kolejny lockdown fot. adam jankowski / polska press
Udostępnij:
- Jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą COVID-19. Gdyby do tego doszło, nie można wykluczyć żądnych sytuacji, z lockdownem włącznie – stwierdził szef KPRM Michał Dworczyk na konferencji prasowej.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk przekazał, że we wtorek przekroczyliśmy 27 milionów wykonanych szczepień. - To dobry moment, aby ponowić apel, abyśmy się rejestrowali i szczepili – apelował.

Dworczyk: Bez szczepień możliwa czwarta fala i kolejny lockdown

Szef KPRM mówił, że jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą COVID-19. - Gdyby do tego doszło, nie można wykluczyć żądnych sytuacji, z lockdownem włącznie – stwierdził.

Dodał, że ma nadzieję, iż „unikniemy tego, ale musimy o tym pamiętać”. - Stąd ten apel i prośba o włączenie się wszystkich w akcję, w Narodowy Program Szczepień – mówił Dworczyk.

Szczepienia w aptekach galeriach

Michał Dworczyk przypomniał, że zgodnie z zapowiedzią w czerwcu uruchomiono szczepienia w aptekach. – Do tej pory około 450 aptek z terenu całej Polski włączyło się już do programu. W tych aptekach można się szczepić i tutaj też chciałbym zaapelować do farmaceutów, żeby jak najwięcej placówek, aptek włączało się do Narodowego Programu Szczepień. Nabór ma charakter otwarty i ciągły. Wnioski aptek będą rozpatrywane według kolejności zgłoszenia. Wystarczy przesłać tylko w formie elektronicznego oświadczenia, zgłosić się do oddziału NFZ regionalnego i mamy sprawę załatwioną – stwierdził.

Szef KPRM dodał, że rząd chce aby szczepienia były dostępne absolutnie wszędzie. - Uruchomiliśmy już osiem takich pilotażowych punktów w galeriach handlowych
– przekazał.

Dodał, że galerie są takim miejscem, gdzie spotyka się bardzo dużo osób, gdzie bardzo dużo osób odwiedza sklepy, kina, wszystkie punkty, które są w tych galeriach umieszczone. - Chcemy, żeby przy tej okazji była możliwość zaszczepienia się. Uruchomiliśmy już osiem takich pilotażowych punktów na terenie centrów handlowych. Między innymi w Warszawie, Opolu, Bytomiu, Zabrzu czy w Łodzi bądź Toruniu, natomiast oczywiście jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi placówkami i wierzymy, że w jak największej liczbie galerii te szczepienia będą uruchomione – stwierdził szef KPRM.

Mniejsza liczba osób rejestrujących się na szczepienia

Pełnomocnik rządu ds. szczepień przekazał, że bardzo wyraźnie widać zmniejszającą się liczbę osób, które się rejestrują na szczepienia. - O ile w takich rekordowych dniach, kilka tygodni temu, to było nawet 370 tysięcy osób dziennie, o tyle mamy z tygodnia na tydzień takie 30 proc. albo nawet większe spadki. W ostatnim tygodniu średnio to jest 50 tysięcy osób dziennie, nowych osób rejestrujących się, więc naprawdę to jest bardzo duże wyzwanie, które stoi przed nami wszystkimi – stwierdził Michał Dworczyk.

Kto zmarł na COVID? Lista: sportowcy, artyści, politycy i in...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Dworczyk: Bez szczepień możliwa czwarta fala i kolejny lockdown - Polska Times

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"...„Nikomu nie powinno być przyznane prawo do wdrażania farmaceutycznych i niefarmaceutycznych interwencji immunologicznych na masową skalę, zwłaszcza podczas pandemii, a już na pewno nie bez dogłębnego zrozumienia patogenezy immunologicznej wirusów. Z punktu widzenia nauki, niezwykle trudno jest nie uznać trwających obecnie kampanii masowych szczepień za przestępstwo, nie tylko dla zdrowia publicznego, ale także dla zdrowia jednostki”..."

https://dorzeczy.pl/kraj/175939/masowe-szczepienia-na-koronawirusa-moga-zakonczyc-sie-dla-nas-tragicznie.html?fbclid=IwAR27PTovYn4XeIwrq1CO7CM8QlPWDzhkJodMKSAWu0tgt2W_-hvMTN4U-Yo

G
Gość

"Kaczyński się przyznał! Lobbował za twardym lockdownem, teraz naciska ws. szczepień

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”. Wyznał w nim, że był zwolennikiem twardego lockdownu, który doprowadził do likwidacji tysięcy przedsiębiorstw, a nawet zgonów, które zostały spowodowane niedostatecznym dostępem do hospitalizacji. Problem lecznictwa w okresie tzw. pandemii opisywaliśmy już w roku 2020 (PRZECZYTAJ). Teraz Kaczyński przekonuje, że konieczne są szczepienia..."

https://wprawo.pl/kaczynski-sie-przyznal-lobbowal-za-twardym-lockdownem-teraz-naciska-ws-szczepien/

G
Gość

"Pokolenie COVID jest STRACONE?! Psycholog podpowiada jak URATOWAĆ dzieci!

Gościem programu "Jaka jest prawda?" była psycholog Katarzyna Wozinska."

https://www.youtube.com/watch?v=dnTBfDJK0rY

i
i Fajnie

Może Sobie Być czwarta piąta szósta siódma ósma dziewiąta dziesiąta jedenasta dwunasta trzynasta czternasta piętnasta itd itp : ) : ) : ) : ) : )

G
Gość
"...Według raportu Warsaw Enterprise Institute „stosowanie tych preparatów poniekąd spełnia definicję eksperymentu leczniczego. Nie powinny być z całą pewnością stosowane przymusowo, a ich nieprzyjęcie nie powinno w żadnej formie prowadzić do dyskryminacji osób odmawiających szczepienia, o czym przypomina zresztą ostatnia rezolucja Rady Europy nr 2361 w punktach 7.3.1 i 7.3.2”..."

https://prawy.pl/113488-szczepionki-stosowane-w-polsce-sa-nieprzebadane-szokujace-wnioski-z-raportu-warsaw-enterprise-institute/
G
Gość

"Francuska Agencja domaga się wycofania WSZYSTKICH szczepionek przeciwko COVID-19!

Terytorialne Centrum Niezależnych Informacji i Porad Farmaceutycznych (CTIAP – Centre territorial d’Information indépendante et d’Avis pharmaceutiques) domaga się wycofania wszystkich czterech powszechnie stosowanych szczepionek przeciwko COVID-19. Według CTIAP wszystkie szczepionki zostały wprowadzone do obrotu i zastosowane u ludzi przed przedstawieniem „dowodu jakości substancji czynnej i produktu gotowego”.

CTIAP to regionalna agencja powiązana z publicznym szpitalem w Cholet na zachodzie Francji, która opublikowała niedawno raport wskazujący, że szczepionki stosowane przeciwko COVID-19 nie były poddane wystarczającym badaniom klinicznym, a jakość substancji czynnych w nich zastosowanych oraz ich procesy produkcyjne są problematyczne. „Te nowe substancje pomocnicze należy uznać za nowe substancje czynne” – stwierdził zespół szpitalny Cholet w badaniu, który podnosi kwestie, do tej pory nie będące przedmiotem komentarza.

...Raport przypomina, że szczepionki przeciwko COVID-19 zostały dopuszczone warunkowo, badania są niekompletne i potrwają oficjalnie do 2024 r., a sama Europejska Agencja Leków (EMA) podkreśla niewystarczające dowody na skuteczność szczepionek.

Wątpliwości na temat szczepionek powinny stanowić dodatkowy argument za tym, żeby były one dobrowolne. Tymczasem presja na ich przyjmowanie jedynie się powiększa i rządy wymyślają nowe sposoby w praktyce przymuszające do jej stosowania. Na to nie może być zgody, podobnie jak na powielanie mitu, że szczepionki z pewnością są w pełni bezpieczne i skuteczne. Wciąż brakuje nam wiedzy na ten temat."

https://prawy.pl/113822-francuska-agencja-domaga-sie-wycofania-wszystkich-szczepionek-przeciwko-covid-19/

G
Gość

"Koronawirus. Prawnicy: niekonstytucyjne kary za odmowę szczepienia na Covid-19

Propozycje mandatów i ograniczeń dla niechętnych szczepieniom naruszają konstytucję – mówią prawnicy.

Część lekarzy wirusologów proponuje dotkliwe ograniczenia, a nawet kary dla osób, które nie chcą się zaszczepić przeciw Covid-19. Lekarze mówią o godzinie policyjnej czy ograniczeniach w przemieszczaniu się, a nawet o mandatach. Proponują też udział w pogadankach zachęcających do szczepień.

Dobrowolne bez sankcji

Zdaniem prawników tak radykalne kroki łamią konstytucję. Prawo nie pozwala na karanie obywateli, którzy mówią „nie" dobrowolnej szczepionce.

– Trudno mi sobie wyobrazić rozwiązania prawne, które karałyby ludzi nieprzystępujących do dobrowolnych szczepień. Kłóci się to z oznaczeniem tych szczepień jako dobrowolnych. Dobrowolność w znaczeniu prawnym rozumiem jako stan, w którym zarówno decyzja o wyrażeniu danej woli, jak i jej brak nie rodzą negatywnych konsekwencji prawnych – mówi adwokat Rafał Rozwadowski. I dodaje: – Nie można karać za coś, co jest dozwolone..."

https://www.rp.pl/Zdrowie/305189916-Koronawirus-Prawnicy-niekonstytucyjne-kary-za-odmowe-szczepienia-na-Covid-19.html

G
Gość

Jak garstka kilkuset ludzi mogła opętać cały dumny, mądry, doświadczony przez poprzednie totalitaryzmy naród?

G
Gość

Strachy na PoLachy...

G
Gość
25 czerwca, 6:34, gość:

Śmieć

I to bez szmaty na ryju...

G
Gość
25 czerwca, 20:45, Gość:

Zwróć uwagę, że jesteś tutaj sam. Wszystkie wpisy na forum są twoje. Nikt tu już nawet nie zagląda bo wiadomo, że będzie tylko twój obłąkany bełkot. Nikomu się nie chce z tobą gadać. Może to ci umknęło ale pisanie samemu do siebie i odpisywanie samemu sobie nie jest normalne.

"Izrael: wzrost liczby zakażeń pomimo masowych szczepień. Rząd nakazuje noszenie maseczek

Władze Izraela nakazują powrót do noszenia maseczek w publicznych pomieszczeniach zamkniętych takich jak sklepy czy urzędy. To konsekwencja wzrostu zachorowań i rozprzestrzeniania się wariantu Delta. Wszystko to pomimo zaszczepienia blisko 60 proc. populacji kraju.

Od 25 czerwca w Izraelu ponownie obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w publicznych miejscach zamkniętych. Decyzja władz ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w wariancie Delta. W ostatnim czasie pomimo przeprowadzenia masowych szczepień, odnotowano szereg zakażeń nową odmianą wirusa. Obostrzenia sanitarne zostały wprowadzone przez premiera Naftali Beneta..."

https://pch24.pl/izrael-wzrost-liczby-zakazen-pomimo-masowych-szczepien-rzad-nakazuje-noszenie-maseczek/

G
Gość

Zwróć uwagę, że jesteś tutaj sam. Wszystkie wpisy na forum są twoje. Nikt tu już nawet nie zagląda bo wiadomo, że będzie tylko twój obłąkany bełkot. Nikomu się nie chce z tobą gadać. Może to ci umknęło ale pisanie samemu do siebie i odpisywanie samemu sobie nie jest normalne.

G
Gość
"Czy jestem „antyszczepionkowcem”? Nie. Czy wierzę w teorię płaskiej Ziemi? Nie. Czy jestem sceptykiem i w związku z tym podchodzę sceptycznie również do tematu bezpieczeństwa i skuteczności szczepień? Tak. Czy uważam, że polski i światowy system kwalifikacji do szczepień jest bardziej dziurawy niż szwajcarski ser? Owszem. Czy uważam, że szczepionki NIE SĄ w 100% bezpieczne, pomimo zapewnień niektórych „specjalistów” i miłośników szczepień? Jak najbardziej. Jeśli natomiast ktoś uważa, że szczepionki są w 100% bezpieczne, to wytłumaczcie mi, dlaczego producenci szczepionek na ulotkach do nich załączonych wymieniają cały szereg możliwych powikłań, w tym ciężkie i nieodwracalne choroby neurologiczne oraz śmierć? Czy możliwość poniesienia śmierci w wyniku przyjęcia preparatu może być równoznaczna ze 100% bezpieczeństwem? Wiem, że ciężkich powikłań można też dostać po ibupromie. Nie przypominam sobie jednak, żeby ktoś mnie albo moich rodziców zmuszał, pod groźbą grzywny, do brania ibupromu lub jakiegokolwiek innego preparatu niosącego ze sobą ryzyko powikłań.

Zastanówmy się zatem, dlaczego aż tylu rodziców w Polsce i na świecie nie chce szczepić swoich dzieci. Chcą, żeby umarły na „niezwykle groźne choroby” zakaźne? Bawią się w doktora Dundersztyca i marzą o wybuchu epidemii i śmierci milionów ludzi? Wątpię. A może mają inny powód? Nie zamierzam dyskutować na temat słuszności przymuszania kogokolwiek do poddawania siebie albo swojego dziecka ryzykownym zabiegom medycznym „dla dobra ogółu”, bo zdania na ten temat są i pewnie zawsze będą podzielone.

Mam za to pytanie do tych z Was, którzy szczepią siebie lub swoje dzieci. Ile razy przeczytaliście ulotkę załączoną do szczepionki, przed wyrażeniem zgody na szczepienie? Ile razy lekarz powiadomił Was o możliwych powikłaniach i o właściwym sposobie postępowania w przypadku ich wystąpienia? Ile razy zrobiliście sobie lub dziecku badania wykluczające alergie na składniki szczepionki, lub na obecność chorób, które stanowią kategoryczne przeciwwskazanie do szczepienia? Czy rodzic, który szuka pomocy, ponieważ nie został przez lekarza poinformowany o możliwych skutkach ubocznych i którego dziecko po szczepieniu doznało ciężkiego i nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu jest „antyszczepionkowcem”? „Płaskoziemcem? A może po prostu jest osobą, która została poszkodowana przez wadliwy system kwalifikacji do szczepień, według którego lekarze zezwalają na szczepienia bez przestrzegania jakichkolwiek procedur.

W Polsce nie ma systemu odszkodowań, dla osób, które doznały uszczerbku na zdrowiu wskutek podania leku lub szczepionki. Rodzice przymuszani pod groźbą grzywny (zresztą, niezgodnie z prawem) do zaszczepienia swojego dziecka, zostają w przypadku wystąpienia NOP-u zupełnie sami z chorym dzieckiem, które niekiedy wymaga specjalnej opieki i niezwykle kosztownego leczenia. Gdzie wtedy jesteście, drodzy miłośnicy szczepień? Pomagacie takim rodzinom? Czy jedyne co Was interesuje to lajkowanie głupich memów w internecie, które bezrefleksyjnie wyśmiewają „antyszczepionkowców”?

Czy ktokolwiek z Was w ogóle wie, czym różni się obecny kalendarz szczepień do kalendarzy sprzed, dajmy na to, 10 lat? Interesuje Was rosnący problem występowania ciężkich NOP-ów w Polsce i na świecie? Nie? W takim razie polecam niektórym osobom, aby czasami zrobiły mały research i zastanowiły się, dlaczego ktoś ma na dany temat inne zdanie od nich. Bycie ignorantem musi być bardzo wygodne. Obyście tylko nie musieli kiedyś przez własne doświadczenia zmieniać diametralnie swoich poglądów."
G
Gość

"Izrael szczepił najszybciej na świecie. Mimo to, przybywa zakażonych wariantem Delta

Mimo jednego z najwyższych wskaźników wyszczepienia społeczeństwa, Izrael zmaga się ze wzrastającą liczbą nowych zakażeń koronawirusem, za które odpowiada wariant Delta.

Rząd Izraela zaszczepił już w pełni prawie 60 proc. społeczeństwa. Jednak w ostatnich dniach w kraju zaczęło przybywać zakażeń koronawirusem. Odpowiedzialny za wzrost liczby chorych jest wariant Delta – obecnie dominująca na świecie wersja wirusa SARS-CoV-2.

Według naukowców nowy wariant jest zdecydowanie bardziej zakaźny niż pozostałe mutacje wirusa. Jak przyznał dyrektor generalny z Ministerstwa Zdrowia ok. połowa z ogólnej liczby nowych przypadków zakażenia dotyczy osób już zaszczepionych. Prof. Chezy Levy nie przekazał jednak, czy chodzi o osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki..."

https://dorzeczy.pl/zdrowie/189313/wariant-delta-atakuje-izrael-pomimo-duze-wyszczepienia.html

G
Gość

"Wariant Delta groźniejszy dla zaszczepionych?

Według danych opublikowanych przez Public Health England śmiertelność z powodu wariantu Delta COVID-19 jest sześciokrotnie wyższa wśród osób w pełni zaszczepionych, niż wśród osób, które nigdy nie otrzymały szczepionki.

Spośród 4087 osób zakażonych wariantem Delta, które zostały w pełni zaszczepione, a od szczepienia upłynęło co najmniej14 dni, zmarło dwadzieścia sześć. Odpowiada to śmiertelności 0,00636 proc., która jest 6,6 razy wyższa niż śmiertelność wśród osób niezaszczepionych, chorujących na ten wariant koronawirusa (0,000957 proc. zgonów, 34 zgony wśród 35 521 pozytywnych przypadków) – wynika z danych opublikowanych w raporcie z 18 czerwca przez Public Health England.

Zarówno śmiertelność wśród nieszczepionych, jak i zaszczepionych jest wyjątkowo niska (mniej niż jeden procent wszystkich pozytywnych testów) dla wariantu, który Public Health England opisuje jako "dominujący wariant" w Wielkiej Brytanii, obejmujący "91 procent zsekwencjonowanych przypadków".

Opublikowana w piątek ocena ryzyka wariantu Delta koronawirusa opisuje go jako łatwiej rozprzestrzeniający się między ludźmi, ale również wariant o "niskim nasileniu infekcji".

Więcej hospitalizacji wśród zaszczepionych

Jak czytamy w raporcie, osoby w pełni zaszczepione są hospitalizowane w Wielkiej Brytanii częściej niż osoby nieszczepione. Dane dotyczące zdrowia publicznego pokazują, że 2 procent zaszczepionych osób (84 z 4087), u których wynik testu na wariant Delta był pozytywny, zostało przyjętych do szpitala (w tym osoby testowane przy wejściu do szpitala z jakiegokolwiek innego powodu) w porównaniu z 1,48 procent osób nieszczepionych (527 z 35 521).

...Obecne dane są zgodne z danymi opublikowanymi w zeszłym tygodniu przez angielską agencję zdrowia publicznego, która również wykazała sześciokrotnie większą śmiertelność wśród w pełni zaszczepionych niż nieszczepionych oraz wskaźnik hospitalizacji wynoszący 2,3 procent wśród w pełni zaszczepionych co najmniej dwa tygodnie wcześniej w porównaniu z zaledwie 1,2 proc. wśród nieszczepionych.

Wzmocnienie zależne od przeciwciał?

Jak zauważa w rozmowie z portalem LifeSiteNews Stephanie Seneff, starszy pracownik naukowy w Massachusetts Institute of Technology, przypomina to zjawisko ADE (wzmocnienia zależnego od przeciwciał), które było obserwowane w przypadku innych szczepionek i które stanowiło powód do niepokoju wśród wielu naukowców, jeśli chodzi o szczepionki przeciw COVID-19.

ADE zniszczyło wcześniejsze próby szczepionek przeciwko koronawirusowi i często powodowało nasilenie choroby płuc u zaszczepionych zwierząt laboratoryjnych. Doprowadziło to naukowców w 2012 roku do doradzania naukowcom, aby postępowali "ostrożnie" w przypadku jakichkolwiek szczepionek przeciwko ludzkiemu koronawirusowi, które mogą prowadzić do nasilenia choroby płuc..."

https://dorzeczy.pl/zdrowie/188614/koronawirus-wariant-delta-grozniejszy-dla-zaszczepionych.html

Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie