Kobieca reprezentacja Polski wygrała z Cyprem. Trzy bramki piłkarek Górnika Łęczna

AG
Ewelina Kamczyk strzela nie tylko dla Górnika, ale i dla reprezentacji Polski
Ewelina Kamczyk strzela nie tylko dla Górnika, ale i dla reprezentacji Polski Łukasz Kaczanowski
Ewelina Kamczyk, Dominika Grabowska i Małgorzata Grec wpisały się na listę strzelczyń w wygranym 5:1 (2:0) meczu reprezentacji Polski z Cyprem.

Powołanie na to, a także kolejne towarzyskie spotkanie z Brazylią, otrzymało początkowo sześć zawodniczek Górnika Łęczna. W Kielcach, gdzie Biało-czerwone zmierzą się w przyszły wtorek z Canarinhas, do kadry dołączy jeszcze Agnieszka Jędrzejewicz, która zastąpi kontuzjowaną Weronikę Zawistowską.

Przed potyczką ze światową potęgą, Polki zmierzyły się na wyjeździe z Cyprem. Wynik tego starcia otworzyła w 31. minucie była piłkarka zielono-czarnych Patrycja Balcerzak. Kolejne trzy gole zdobyły grające obecnie w Górniku Ewelina Kamczyk, Dominika Grabowska i Małgorzata Grec. Wynik ustaliła natomiast Nikol Kaletka (Medyk Konin).

W międzyczasie do siatki trafiła jeszcze kolejna z łęcznianek, Nikola Karczewska, ale przy jej golu sędzia odgwizdała pozycję spaloną.

Podsumowując, w środę na murawie zameldowało się łącznie pięć piłkarek Górnika. Oprócz wspomnianych Kamczyk, Grabowskiej, Grec i Karczewskiej, 45 minut rozegrała jeszcze Sylwia Matysik.

Cypr - Polska 1:5 (0:2)

Bramki dla Biało-czerwonych: Balcerzak 31, Kamczyk 36, Grabowska 58, Grec 62, Kaletka 73.

Skład reprezentacji Polski: Szymańska - Balcerzak, Zubchyk (63 Mesjasz), Grec, Wiankowska (46 Chudzik), Grabowska (63 Kaletka), Matysik (46 Grzywińska), Tarczyńska (79 Olszewska), Kamczyk, Winczo, Karczewska.