Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koniec szybkiej jazdy. Na Fulmana progi zwalniające mają utemperować kierowców

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Wojciech Matusik / Polska Press
Progi zwalniające oraz „wyniesione” przejście dla pieszych mogą pojawią się na ul. Fulmana. Po co? Żeby piesi poczuli się bezpieczniej.

Ul. Fulmana, boczna od ul. Nałkowskich, to główna trasa dojazdowa dla bloków na os. Słoneczny Dom. Mieszkańcy od 2017 r. zabiegają o budowę na jezdni progów zwalniających.

- Obecnie mieszkańcy, poprzez swojego zarządcę, ponownie czynią starania o montaż jedynie dwóch progów zwalniających, w taki sposób aby nie powodowały one utraty miejsc parkingowych. Podobnie jak przed sześciu laty tak i obecnie głównym powodem tych starań jest poprawa bezpieczeństwa przechodzących przez ulicę mieszkańców, w tym małych dzieci - wskazuje radny miejski Leszek Daniewski (klub prezydencki) w interpelacji do prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuk.

W 2017 r. wizji pracownicy ratuszowego Wydz. Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością stwierdzili, po przeprowadzeniu wizji lokalnej, że budowa progów może się odbyć kosztem miejsc parkingowych.

Radny Daniewski wskazuje, że od tego czasu zmieniła się sytuacja pieszych. I to na niekorzyść. – W wyniku wykonania odcinka ul. Woronieckiego i ul. Granata nastąpiła możliwość dogodnego przejazdu od ul. Zemborzyckiej do ul. Nałkowskich ulicą bp. M.Fulmana co zwiększyło natężenie ruchu na tej ulicy, przy której zamieszkują głównie młode małżeństwa z dziećmi – opisuje radny Daniewski.

Miasto mówi „tak” uspokojeniu ruchu na ul. Fulmana. - Przygotowany został projekt stałej organizacji ruchu na montaż fizycznych elementów uspokojenia ruchu w ciągu ul. Fulmana – informuje Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.
Jak ma wyglądać proponowane rozwiązanie? - Projekt zakłada montaż dwóch progów zwalniających i jednego wyniesionego przejścia dla pieszych – opisuje Szymczyk. I dodaje, jakie zmiany na pociągnie taka inwestycje. - W miejscach montażu progów w zatokach postojowych należy wykonać wyspy dzielące na długości progów (likwidacja 8 stanowisk postojowych). Przedstawione w projekcie rozwiązania są zgodne z obowiązującymi przepisami i zapewniają optymalne bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi.

Nie wiadomo kiedy progi mogą się pojawić.

- Ewentualne wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu wymaga zabezpieczenia środków finansowych w budżecie miasta – zastrzega Szymczyk

.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski