Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin – edycja 2021

Patronat Medialny
nadesłane
Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytutów naukowo-badawczych, innowatorzy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Lublin Nagrodą Gospodarczą mają czas do 1 września 2021 r. na złożenie aplikacji w ramach jednej z pięciu kategorii konkursowych. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości. W komisji zasiada miedzy innymi nasz redaktor naczelny - Wojciech Pokora.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin ma charakter honorowy i prestiżowy. Jest potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych przedsiębiorstwa oraz jego pozycji na gospodarczej mapie Lublina. Laureaci nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Pandemie są jednymi z największych potencjalnie negatywnych globalnych ryzyk, szczególnie we współczesnym, wysoce zglobalizowanym świecie. Niektórzy analitycy twierdzą, że koronawirus wywoła przeciągającą się globalną recesję, inni tonują emocje, argumentując, że nowy wirus zostanie względnie szybko powstrzymany, a globalna gospodarka szybko powróci do formy. Urząd Miasta Lublin opracowując Lubelski Pakiet Wsparcia dla Lokalnych Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych wyszedł naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, których działalność dotknięta została skutkami stanu epidemii COVID-19. Kontynuując działania wspierające lubelskich przedsiębiorców, naukowców i innowatorów wracamy po rocznej przerwie do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin.

W tegorocznej edycji Konkursu przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji mogą zgłaszać swój udział w następujących pięciu kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Lokomotywy Gospodarcze Miasta, Młode Firmy oraz Przemysły Kreatywne. Kandydaci do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach powinni posiadać siedzibę lub wykonywać swoją działalność na terenie miasta Lublin, wyróżniać się znaczącym wkładem w rozwój gospodarczy miasta, przestrzegać przepisów prawa oraz:

1. w kategorii „Innowacyjność” spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:

1) zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat badania lub rozwiązania innowacyjne;

2) uzyskali efekty ekonomiczne wynikające z wdrożenia innowacji;

3) są autorami innowacyjnej technologii w pełni wdrożonej i obecnej na rynku;

2. w kategorii „Obecność Na Rynku Globalnym” spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:

1) w strukturze przychodów posiadają wysoki udział przychodów z eksportu i wykazują dynamikę ich wzrostu;

2) posiadają znaczące udziały w przedsiębiorstwach posiadających siedzibę poza granicami Polski;

3) prowadzą prace badawczo-rozwojowe lub wdrożeniowe, zorientowane na rozwój działalności na rynkach globalnych;

3. w kategorii „Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta” spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:

1) pozytywnie oddziałują na rynek pracy miasta Lublin;

2) zrealizowali znaczące projekty inwestycyjne;

3) posiadają rozpoznawalną markę;

4. w kategorii „Młode Firmy” funkcjonować na rynku nie dłużej niż 5 lat licząc do dnia 31 grudnia 2020 r. oraz spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:

1) wykazują dynamiczny wzrost sprzedaży od początku istnienia przedsiębiorstwa;

2) posiadają potencjał do dalszego rozwoju;

3) wykazują dynamiczny wzrost zatrudnienia.

5. w kategorii "Przemysły Kreatywne":

1) prowadzą minimum 2 lata działalność gospodarczą licząc do dnia 31 grudnia 2020 r.;

2) dofinansowanie z budżetu Gminy Lublin w ostatnim zamkniętym roku obrotowym, stanowiło nie więcej niż 30% przychodów firmy;

3) funkcjonują w jednym z obszarów (zgodnie z posiadanym kodem PKD):

a. film, video lub multimedia;

b. muzyka;

c. telewizja;

d. radio;

e. rynek wydawniczy;

f. gry i oprogramowanie;

g. rzemiosło i rękodzieło;

h. architektura;

i. reklama i branding;

j. design;

k. projektowanie mody.

Zgłoszenia kandydatur do Konkursu mają charakter otwarty, czyli mogą być dokonywane przez instytucje i organizacje, redakcje, a także indywidualnie przez kandydatów.

Zgłoszenia do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin można dokonać:

1. osobiście w Urzędzie Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, plac Litewski 1 (pok. 103) w Lublinie;

2. za pośrednictwem poczty, listem poleconym (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, plac Litewski 1, 20-080 Lublin z dopiskiem „Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin – edycja 2021”;

3. za pośrednictwem poczty elektronicznej (adres e-mail: [email protected]), pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego w bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem;

4. w formie elektronicznej za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem: /UMLublin/SkrytkaESP.

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie