Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki w Kurierze. Polecamy nowości z księgarni

Marek Podgajny
Marek Podgajny
Jeżeli lubisz spędzać wakacje lub urlop z książką w ręku, to mamy dla Ciebie wiele propozycji.

Szymun Wroczek „Piter. Bitwa bliźniaków”, Insignis
Okrutna przeszłość Ubera ciągnie się za nim niczym krwawy ślad z rozprutego brzucha. Ten czerwony skinhead nie zawsze był dobry i zdecydowanie nie zawsze sprawiedliwy. Teraz nieustannie spłaca swoje długi. Dziesięć lat przed wojną wegańską przypadkowo trafił na stację Obwodny Kanał, terroryzowaną przez smoka oraz służących mu ludzi. Kiedy nastaje wojna wegańska - czas wielkiego przelewu krwi - a na tyłach imperium wybucha bunt niewolników, Uber zbiera oddział zabijaków i zbirów. Tylko tak zyska cień szansy na uratowanie stacji Obuchowo. Problem w tym, że smok być może wciąż żyje. I to w nim. Nowa powieść Wroczka „Bitwa bliźniaków” wcale nie jest kropką na końcu zdania - lecz spektakularnym przecinkiem - napisał Dmitry Glukhovsky.

Alfred Bester „Gwiazdy moim przeznaczeniem”, Rebis
Niezrównana powieść o obsesyjnej zemście, ścisły kanon literatury SF. Jest XXV stulecie, złoty wiek ludzkości, międzyplanetarnych podróży i rewolucyjnych technologii, ale też wiek kosmicznych rabusiów i wszechwładnych koncernów. Gully Foyle, samotny rozbitek od miesięcy uwięziony na wraku dryfującym między planetami, marzy o jednym. Przeciętny do bólu, bez wykształcenia, umiejętności i ambicji, chce tylko przeżyć. Gdy w końcu pojawia się nadzieja, przelatujący frachtowiec ignoruje sygnały z wraku i zostawia rozbitka na śmierć. Lecz Foyle nie popada w czarną rozpacz. Ogarnia go wściekłość. Poprzysięga zemstę załodze frachtowca i jego armatorowi. Gnany żądzą odwetu cudem doprowadza wrak do użytku i rusza w długi pościg, który z przeciętniaka uczyni niemal nadczłowieka.

Ildefonso Falcones „Malarz dusz”, Albatros
Ildefonso Falcones, nazwisko mówi wszystko. Autor niezapomnianej „Katedry w Barcelonie”, wskrzesza w tej powieści ekscytujące czasy wielkich przemian społecznych i buntu wobec tradycji i zakurzonych konwenansów. Barcelona, rok 1901. Przez miasto przetacza się fala niepokojów społecznych. Ubóstwo najbiedniejszych dzielnic kontrastuje z bogactwem dużych eleganckich alei, wzdłuż których wyrosły już niezwykłe budynki. Dalmau Sala, syn skazanych na śmierć anarchistów, żyje na granicy dwóch światów. Z jednej strony członkowie jego rodziny oraz Emma, kobieta, którą kocha, są zagorzałymi zwolennikami walki o prawa robotników. Z drugiej, zatrudnienie w pracowni ceramiki don Manuela Bello, jego mentora i obrońcy wiary katolickiej, pozwala mu obracać się w towarzystwie, w którym kwitnie sztuka i dobrobyt.

Candace Bushnell „Seks w wielkim mieście”, Rebis
Światowy bestseller na podstawie którego zrealizowano serial “Jak upolować mężczyznę ,czyli Seks w wielkim mieście”. Dobieranie się w pary nie jest łatwe. W tej błyskotliwej i złośliwie dowcipnej książce Candace Bushnell znakomicie opisała świat singli rozpaczliwie szukających swojej wymarzonej drugiej połowy. Carrie Bradshaw, jej główna bohaterka, to bliska krewna Bridget Jones i Ally McBeal. Mimo że jest bardziej perwersyjna, podobnie jak one w głębi duszy pozostaje niepoprawną romantyczką szukającą swego księcia z bajki. Autorka w latach dziewięćdziesiątych publikowała felietony w “New York Observer” , To właśnie doświadczenia z tamtego okresu przyczyniły się do powstania tej powieści, która odniosła niekwestionowany sukces niemal na całym świecie.

Michał Szczęśniak „Droga w dwóch kierunkach”, Podróż intuicyjna
- Oprócz tego, że podróżuję, staram się pracować nad sobą. Mówię dużo o podróżowaniu intuicyjnym, które polega na odkrywaniu w sobie tej intuicji poprzez medytację i oczyszczanie ciała - wyznaje podróżnik i bloger Michał Szczęśniak. „Podróż intuicyjna - droga w dwóch kierunkach” jest opowieścią o tym, że warto w życiu słuchać intuicji, podążać za marzeniami i otwierać się na to, co nieznane. - Opisuję swoją podróż do Ameryki Południowej i Antarktydy. To również historia o tym, jak postawiłem wszystko na jedną kartę i pozwoliłem sercu prowadzić mnie za rękę. Kupiłem bilet w jedną stronę, zabrałem trochę oszczędności, dużo czasu i niezawodny GPS - własną intuicję. Dzięki niej moja wyprawa odbywała się w dwóch kierunkach jednocześnie: spontanicznie od miejsca do miejsca i w głąb siebie, na zewnątrz i do wewnątrz.

Carla Montero „Ogród kobiet”, Rebis
Barcelona, początek XXI wieku. Gianna odnosi sukcesy jako architektka, romansuje z przystojnym aktorem i wkrótce będzie musiała podjąć decyzje, które zaważą na jej życiu. A że nie wszystko układa się tak, jak by sobie życzyła, postanawia wyruszyć do Włoch w poszukiwaniu własnych korzeni. Nawet się nie spodziewa, czym ta podróż się dla niej skończy. Castelupo, początek XX wieku. Młyn na obrzeżach włoskiego miasteczka jest domem Anice, niezwykłej dziewczyny, która zna się na ziołach i zaklęciach. Anice kocha ze wzajemnością, ale kiedy wydaje jej się, że szczęście jest w zasięgu ręki, wybucha wojna. Dwie kobiety, dwa pokolenia, dwa punkty na mapie - oto splątana historia rodziny Verelli i odkrywania tego, co w życiu najważniejsze: miłości, przyjaźni i miejsca, które nazywamy domem.

Ruth Ware „Pod kluczem”, Czwarta Strona
Intratna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia aplikacji. Gdy dziewczyna dostaje odpowiedź na swoje zgłoszenie, dowiaduje się, że wokół domu państwa Elincourtów krąży wiele przesądów dotyczących jego historii - mówi się nawet, że jest on nawiedzony. Co więcej, w ciągu ostatnich czternastu miesięcy aż cztery nianie zrezygnowały z pracy w tym miejscu. To jednak nie zniechęca Rowan, która udaje się na rozmowę kwalifikacyjną. Wiktoriański dom, zbudowany w pewnym oddaleniu od miasta, urządzony jest nowocześnie, a w jego wnętrzach widać przepych. Rowan od razu czuje, że pragnie tej pracy, tego domu, pragnie być częścią tej idealnej rodziny. I to mimo ostrzeżeń i narastającego niepokoju, który zaczyna odczuwać, przebywając w domu Elincourtów. Ale przecież to wszystko jest zbyt piękne, żeby było realne. Prawda?

Robert Dugoni „Brudna sprawa”, Albatros
W trakcie śledztwa w sprawie śmiertelnego potrącenia chłopca Tracy Crosswhite dokonuje zaskakującego odkrycia: głównym podejrzanym jest wojskowy z pobliskiej bazy marynarki wojennej. Kiedy kluczowy dowód w tej sprawie znika, żołnierz zostaje oczyszczony z zarzutów. Jednak Tracy nie może pogodzić się z tak jawną niesprawiedliwością. Kiedy kobieta odkrywa związki wojskowego z handlarzami narkotyków, okazuje się, że nie przypadkiem wojsko wstawiło się za swoim. Sprawa jest znacznie grubsza, niż na to wyglądało, a oskarżony nie działał sam. Tracy dobrze wie, co to znaczy. Z każdym kolejnym postępem w śledztwie Tracy grozi coraz większe niebezpieczeństwo. A osobom, z którymi musi współpracować, nie potrafi zaufać.

Roma J. Fiszer „Amulet”, Edipresse
Euforię od katastrofy, dzieli czasami tylko jeden krok. Co zrobić, gdy zapatrzenie kobiety w ukochanego nie pozwoli jej zawczasu dojrzeć, że lina, która miała powiązać dwoje małżonków na całe życie, okazuje się być pajęczą nitką? Cudowny szept mężczyzny, przyniesie Marcie w noc poślubną kilka słów, na które wiele kobiet pewnie by tylko wzruszyło ramionami, a inne wręcz chciałyby takie usłyszeć. Ją natomiast krępuje balast zasad. Wkrótce przytrafi jej się kolejne nieszczęście. Jak przez mgłę usłyszy jednak cudownie miły głos i dostrzeże zarys dobrodusznej twarzy ratownika. Stanie przed dylematem kolejnych wyborów. Zatoka Pucka, zwana przez Kaszubów Małym Morzem oraz Tatry, są scenerią, w której przyjdzie Marcie te dylematy rozwiązywać. Zapatrzonej w cudowne widoki i zasłuchanej w “Dwie tęsknoty” zespołu Krywań.

Gretchen Berg „Telefonistka”, Insignis
Powieść osadzona we wczesnych latach 50. w miasteczku na Środkowym Zachodzie USA. Rządzi w nim klimat rodem z serialu „Mad Men”, tyle że w wersji małomiasteczkowej, aczkolwiek równie dusznej, plotkarskiej. Główna bohaterka Vivian Dalton - pełna kompleksów, ale jednocześnie pyszna i wścibska kobieta niezadowolona z zaściankowości życia w Wooster - pracuje jako operatorka centrali telefonicznej i ma w zwyczaju, jak reszta operatorek, podsłuchiwać rozmowy innych ludzi. Zwykle są to nudne i przewidywalne konwersacje, dlatego kobieta pragnie usłyszeć coś innego, skandalicznego Pewnego zimowego wieczoru jej życzenie nieoczekiwanie się spełnia, a Vivian nie spocznie, póki nie dowie się, kim jest kobieta, której dotyczy gorąca plotka. Co tak poruszyło Vivian, znudzoną życiem w prowincjonalnym miesteczku?

Yasmin Rahman „Czego ci nie mówię”, Wydawnictwo IUVI
Trzy zwykłe dziewczyny, każda inna, które postanowiły popełnić samobójstwo. Żadna nie ma tyle odwagi, by zrobić to samodzielnie, dlatego logują się na stronie MementoMori.com i zostawiają informację o poszukiwaniu partnera do samobójstwa, a algorytm strony dokonuje wyboru. W ten sposób się poznają. Czytelniku, wydaje ci się, że wiesz, co będzie dalej? Że twórcy Memento.Mori tak pokierują dziewczętami, żeby odwieść je od dramatycznego kroku? Albo wyślą do ich domów terapeutów, którzy pomogą wszystkim uporać się z problemami? Albo skontaktują się z ich rodzicami, żeby ostrzec, co planują dziewczyny? No cóż. To nie jest prosta historia z przewidywalnym finałem. Zaskoczy cię w wielu momentach. Dlatego warto ją przeczytać. I wyciągnąć z tej lektury wnioski dla siebie.

Hanna Cygler „Po cudze pieniądze”, Rebis
Co łączy zabójstwa w Nowym Jorku oraz skandal obyczajowy w armii niemieckiej? Autorka przedstawia losy bohaterów w ostatniej części trylogii powieściowej. Rodzina Szuszkinów próbuje się odnaleźć w realiach gwałtownie rozwijającej się Ameryki. Maksymilian hrabia Kwilecki na krańcach Afryki szuka fortuny, a w sobie resztek człowieczeństwa. Hannelore Hallmann natomiast stara się dowiedzieć, czego może się spodziewać po swoim prawdziwym ojcu. Czy odnajdą swoje „nowe niebo” i odpokutują za dawne grzechy? “Po cudze pieniądze” jest powieścią obyczajową o ludziach, którzy upadają i powstają, kochają i nienawidzą, mszczą się albo wybaczają, lecz także barwną opowieścią o świecie u progu XX stulecia, kiedy to radość ze zmian, nowych odkryć i wynalazków miesza się niepewnością jutra.

Kristen Ashley „Zmysłowy anioł stróż”, Akurat
Jet MacAlister ukrywa pewien sekret. Eddie Chavez ma chętkę na romans z Jet. Jet ma na głowie zbyt wiele problemów, żeby zajmować się tym, czym zainteresowany jest Eddie. Eddie traci cierpliwość, gdy pewnej nocy Jet po nocnej zmianie w klubie ze striptizem kończy pracę z nożem przytkniętym do gardła. Eddie jest gliniarzem, więc dochodzi do wniosku, że mógłby jej pomóc, jednak Jet nie chce przyjąć niczyjej pomocy. Jest przyzwyczajona do tego, że ze wszystkim sama musi sobie poradzić. Problemów przysparza ojciec Jet, prawdziwy nicpoń i hultaj, który ściągnął na siebie masę kłopotów, zaś Jet, starając się mu pomóc, pakuje się w sytuację nie do pozazdroszczenia. Znajduje się w tak wielkim niebezpieczeństwie, że nawet może zginąć, o ile Eddie nie zdoła jej uratować.

C.L Taylor „Zanim powróci strach”, Albatros
Czasem twoja pierwsza miłość nie pozwala ci odejść. Kiedy Lou Wandsworth uciekała ze swoim nauczycielem, Mikiem Hughesem, do Francji, była przekonana, że jest on miłością jej życia. Jednak Mike nie był tym, za kogo go uważała. I zrobił coś, co sprawiło, że jej życie legło w gruzach. Teraz trzydziestodwuletnia Lou dowiaduje się, że Mike jest związany z nastolatką, Chloe Meadows. Nie mogąc pozwolić na to, by historia się powtórzyła, kobieta wraca do domu, by skonfrontować się ze swoim byłym i wszystkim, co jej zrobił. Jednak Mike jest drapieżcą najgorszego gatunku i chociaż Lou próbuje walczyć o sprawiedliwość, może znów stać się jego ofiarą. Brutalny obraz obsesyjnej miłości i manipulacji. Ta książka skupia uwagę czytelnika i nie pozwala się oderwać aż do szokującego zakończenia.

Remigiusz Mróz „Osiedle RZNiW”, Czwarta Strona
Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso - wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy. Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej. To fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.

Joanna Jodełka „Córka nieboszczyka”, Rebis
Pierwsza część kryminalnego cyklu, którego bohaterkami są przyrodnie siostry: konserwatorka dzieł sztuki Tycjana i charakteryzatorka teatralna Angelina. Poznają się na pogrzebie ojca, bibliotekarza z Pracowni Zbiorów Masońskich. Ekscentryczna ciotka jako jedyna wątpi, że ich ojciec zmarł śmiercią naturalną. Podejrzani są wszyscy: stary antykwariusz, kolekcjoner masoników, brat naukowiec, właścicielka sklepu ezoterycznego, kuzynki bliźniaczki, młoda instagramerka, a nawet ogrodnik. Mimo pierwotnej niechęci siostry zmuszone są jednak rozpocząć własne śledztwo. Stawką jest nie tylko dotarcie do prawdy, ale też odnalezienie cennego miniaturowego portretu. Czas nagli… ginie kolejna osoba, a w śledztwo wplątuje się nadużywający alkoholu ekspolicjant Jarota.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski