MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lekcja nowych technologii dla młodego pokolenia [ZDJĘCIA]

Michał Dybaczewski
Michał Dybaczewski
Do 8 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym potrwa konferencja Check IT. To już ósma odsłona jednego z największych, bezpłatnych wydarzeń informatycznych kierowanych do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

Czym jest Check IT?

– Check IT to niecodzienne lekcje informatyki, podnosząca kompetencje dzieci i młodzieży z zakresu tworzenia oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii. Chcemy zwrócić uwagę uczestników na potencjał branży IT w naszym mieście. Lublin postrzegany jest jako jej kluczowa lokalizacja w Polsce Wschodniej. Szacujemy, że lubelski ekosystem zasila ponad 2,5 tys. firm z tego sektora. Rynek pracy stale się rozwija a firmy informatyczne wykazują nieustające zapotrzebowanie na specjalistów. Mam nadzieję, że udział w tegorocznej konferencji zachęci uczestników do poszerzania swoich zainteresowań i pasji, podjęcia studiów informatycznych, a w przyszłości zaowocuje karierą w branży IT w naszym mieście – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Co czeka na uczestników?

8. edycja konferencji Check IT odbywa się w formule hybrydowej. Miłośnicy nowych technologii będą mogli wziąć udział w aktywnościach stacjonarnych i online, przygotowanych z myślą o uczniach z całego kraju. W tym roku przygotowano szeroką ofertę kilkudziesięciu prelekcji i warsztatów poświęconych nowym i zaawansowanym technologiom związanym z programowaniem, tworzeniem gier komputerowych, modelowaniem i drukiem 3D, sztuczną inteligencją, cyberbezpieczeństwem, a także karierą w branży IT. W programie wydarzenia przewidziano także zajęcia dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych - Check IT Junior.

Za nami pierwszy dzień konferencji, a drugiego przewidziane są spotkania praktyczne, warsztaty i prelekcje online. Od 8 do 31 marca zaplanowano wydarzenia towarzyszące, czyli aktywności organizowane na terenie lubelskich szkół, uczelni oraz firm IT.

To jedno z wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

– Szeroką ofertę prelekcji i warsztatów zaplanowano w dużej mierze z myślą o uczniach, którzy już niebawem staną przed wyborem dotyczącym ich przyszłości i ścieżki zawodowej. Poprzez wydarzenie Check IT dajemy młodzieży szansę na poznanie możliwości, jakie stwarza lubelski rynek pracy w sektorze IT. Mamy nadzieję, że wiedza jaką zdobędą podczas wydarzenia pozwoli im dokonać świadomego wyboru kierunków studiów oraz zachęci do dalszego poszerzania swoich kompetencji informatycznych i programistycznych. Jestem przekonana, że Check IT, podobnie jak inne wydarzenia organizowane w ramach otrzymania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, utwierdzą młodzież w przekonaniu, że Lublin to doskonałe miejsce do własnego rozwoju zawodowego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, z-ca prezydenta Lublina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski