Lekkoatletyka: Polska sztafeta w składzie z Pawłem Stemplem piąta w Zurychu

Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska) biegał na pierwszej zmianie
Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska) biegał na pierwszej zmianie Karol Wiśniewski
Polska sztafeta 4x100 m w składzie z Pawłem Stemplem (AZS AWF Biała Podlaska) wywalczyła piątą lokatę w lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi, rozegranym w szwajcarskim Zurychu.

Biało-czerwoni startowali w Szwajcarii w tym samym składzie, jak podczas niedawnych mistrzostw świata w południowokoreańskim Daegu, gdzie zajęli miejsce tuż za podium: Paweł Stempel, Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz), Robert Kubaczyk (AZS Poznań) oraz Kamil Kryński (Podlasie Białystok). W Zurychu Polacy pokonali linię mety w czasie 38,86.

Bezkonkurencyjny w Zurychu okazał się zespół Jamajki (38,31), pomimo tego że mistrzowie i rekordziści świata (37,04, Daegu), musieli radzić sobie bez złotego medalisty na 100 m Yohana Blake'a oraz Usaina Bolta. Jamajczycy pobiegli tym razem w składzie: Lerone Clarke, Nesta Carter, Ainsley Waugh i Michael Frater.

Druga lokata przypadłą ekipie Wielkiej Brytanii (38,35), natomiast na trzecim miejscu zakończyli zmagania reprezentanci Szwajcarii, ustanawiając rezultatem 38,62 nowy rekord kraju. Przed Polakami uplasowali się jeszcze Amerykanie (38,72)