Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubelski Wzór 2018. Nagroda dla drukarzy i projektantów książek

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Podczas Lubelskiego Wzoru, swoje wystawy zaprezentowało 23 twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Wszystkie ekspozycje można oglądać jeszcze przez dwa miesiące w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Podczas Lubelskiego Wzoru, swoje wystawy zaprezentowało 23 twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Wszystkie ekspozycje można oglądać jeszcze przez dwa miesiące w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Paweł Waga
Pasja, doświadczenie i zaplecze technologiczne to przepis na piękną książkę. Przekonani są o tym jurorzy nagrody Lubelski Wzór. W Lublinie zakończyła się czwarta edycja konferencji dla branży kreatywnej i biznesu.

Statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z Lubelszczyzny, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com.

Kolektyw Kilku to zespół projektowy, który zajmuje się projektowaniem książkowym, identyfikacją wizualną, tworzeniem animacji, scenografii czy mappingów.

Firma Petit odpowiada m.in. za druk i oprawę „Dziennika podróży” Bolesława Stelmacha. W ramach konkursu 50 Books | 50 Covers wydawnictwo zostało okrzyknięte najpiękniejszą książką świata.

- Projekty nie powstają w próżni, ale są wynikiem owocnej współpracy projektanta i firmy. Tylko wzajemne zrozumienie, sumienna praca oraz obopólna chęć stworzenia czegoś wyjątkowego sprawia, że z powodzeniem udaje się zaprojektować i wdrożyć projekty na wysokim poziomie. Statuetka Lubelski Wzór nagradza właśnie takie wzorcowe przykłady współpracy przedsiębiorstw z branżą kreatywną - mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną. Za 50-lecie pracy twórczej został uhonorowany Bartłomiej Pniewski. Wykonał osobiście lub z zespołem ponad 1000 projektów wzorniczych, z czego ponad 200 zostało wdrożonych do produkcji przemysłowej.
Wielokrotnie nagradzany projektant jest związany z Lubelszczyzną. Mieszka w Kazimierzu Dolnym. Prowadzi wykłady i zajęcia podyplomowe w zakresie wzornictwa przemysłowego na UMCS i Politechnice Lubelskiej.

Celem konferencji Lubelski Wzór jest łączenie branży kreatywnej z biznesem, edukacja i promocja dobrych praktyk w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć i podnoszenia konkurencyjności lubelskich przedsiębiorstw.

Podczas wydarzenia, swoje wystawy zaprezentowało 23 twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Wszystkie ekspozycje można oglądać jeszcze przez dwa miesiące w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski