Motor zakończył jesienne granie. W dobrym stylu, ale tylko na remis

(Filip Wójcik w spotkaniu w Elblągu zanotował asystę)
(Filip Wójcik w spotkaniu w Elblągu zanotował asystę) fot. Wojciech Szubartowski
Podziałem punktów zakończyła się wyjazdowa konfrontacja Motoru Lublin z Olimpią Elbląg. Podopieczni trenera Gonçalo Feio mogli sięgnąć po komplet punktów, ale zabrakło skuteczności. Zwłaszcza w pierwszej połowie.

W lipcowym starciu obu drużyn, które odbyło się na Arenie Lublin padł remis 1:1. Dla Motoru bramkę zdobył wtedy Michał Żebrakowski, który aktualnie jest kontuzjowany. Gola dla Olimpii w 89. minucie strzelił natomiast rezerwowy, Marcin Rajch. Napastnik także i tym razem rozpoczął na ławce.

Stracone dwa punkty w końcówce. Motor remisuje z Olimpią [ZDJĘCIA]

Lublinianie, którzy w środę odprawili z kwitkiem z Pucharu Polski Wisłę Kraków, w Elblągu od pierwszych minut chcieli odważnie zaatakować.

Już w 3. minucie, po dośrodkowaniu z rożnego Mariusza Rybickiego, przed doskonałą okazją stanął Marcel Gąsior. Uderzenie z prawej nogi minęło jednak lewy słupek bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana. W odpowiedzi próbował Marcel Stefaniak, jednak nie było większego zagrożenia.

Wydawało się, że przyjezdni kontrolują sytuację, lecz w 10. minucie zbyt mocno zapędzili się w pole karne Olimpii. Wystarczyło dwa podania, aby Aron Stasiak znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Budziłkiem.

Napastnik gospodarzy zachował się idealnie, najpierw mijając golkipera Motoru, a następnie kierując futbolówkę do pustej bramki (1:0).

To nie zraziło gości, którzy szybko mogli i powinni wyrównać stan rywalizacji. Świetnie z głębi pola w szesnastkę Olimpii zagrał Mikołaj Kosior. Podanie przejął Piotr Ceglarz, a następnie oddał futbolówkę do stojącego w środku Jakuba Szuty. Wydawało się, że padnie gol, lecz snajper uderzył wprost w Andrzeja Witana. Dobijał jeszcze Mariusz Rybicki. Skończyło się na rzucie różnym.

Przyjezdni nie ustawali w natarciu. Dziesięć minut później znowu strzelał Mariusz Rybicki, następnie Rafał Król. W obu przypadkach niecelnie. Lepiej na boisku prezentowali się piłkarze lubelscy.

Przewagę udokumentowali w 44. minucie. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Filip Wójcik, a z okolic piątego metra akcję zamknął Król (1:1). Chwilę później panowie mogli zamienić się rolami, ale Wójcik przymierzył niecelnie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

To podobnie jak skład Olimpii na początku drugiej odsłony. W Motorze natomiast pojawiły się dwie nowe twarze: Jakub Straszak i Ezana Kahsay. Zeszli Wójcik i Szuta.

Na boisku działo się mniej niż w pierwszej części meczu. W 68. minucie długą akcję przeprowadzili gospodarze. Defensywa lublinian była jednak bardzo szczelna i Olimpia zmuszona była zakończyć wszystko strzałem z dystansu w wykonaniu Łukasza Sarnowskiego. Piłka poszybowała zdecydowanie zbyt wysoko.

W 90. minucie zwycięstwo elblążanom mógł zapewnić Marcin Czernis, lecz pojedynek z nim wygrał Budziłek. To nie był jeszcze koniec akcji. Poprawiał Jan Senkevich. Zabrakło precyzji.

Ostatnie w tym roku spotkanie Motoru zakończyło się podziałem punktów. Do rywalizacji w eWinner 2. Lidze zespoły powrócą w drugiej połowie lutego, zatem teraz przed nimi trzy miesiące przerwy.

Żółto-biało-niebieskich na wiosnę czeka jeszcze ćwierćfinał Pucharu Polski. Losowanie par meczowych odbędzie się jednak dopiero po zakończeniu przez reprezentację Polski udziału w mistrzostwach świata, które 20 listopada rozpoczną się w Katarze.

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:1 (1:1)

Bramki: Stasiak 10 – 44 Król

Olimpia: Witan – Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Jakubczyk (86 Wierzba), Danilczyk, Czernis, Senkevich, Stefaniak, Stasiak (86 Branecki), Wojtyra (75 Rajch). Trener: Przemysław Gomułka

Motor: Budziłek – Wójcik (46 Kahsay), Szarek, Najemski, Rudol, Ceglarz (63 Kusiński), Gąsior (82 Reiman), Król, Rybicki (58 Wojtkowski), Kosior, Szuta (46 Staszak). Trener: Gonçalo Feio

Żółte kartki: Piekarski, Jakubczyk – Najemski

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)