reklama

Na balkonie przy ul. Bieczyńskiego w Lublinie wywiesił tęczową flagę. Interweniowała administracja. „Nie ma żadnych podtekstów"

Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Zaktualizowano 
Zdjęcia mieszkańca bloku przy ul. Bieczyńskiego
Jeden z mieszkańców Lublina wywiesił na balkonie tęczową flagę. Niemal od razu zapukała pani z administracji i kazała ją zdjąć. - Nie ma żadnych podtekstów. Flaga sąsiadowi wchodziła w okno - tłumaczy firma ADM Śródmieście.

Ulica Bieczyńskiego w Lublinie to mała uliczka odchodząca od ul. Wieniawskiej. Właśnie w bloku przy ul. Bieczyńskiego mężczyzna wywiesił na balkonie tęczową flagę.

- Zrobiłem to w reakcji na wydarzenia w Białymstoku - mówi mając na myśli niedawny Marsz Równości i fakt, że jego uczestnicy zostali zaatakowani przez narodowców. - Byli tam moi znajomi, przyjaciele. Zostali poszkodowani. Zaatakowano ich nie tylko słownie ale i fizycznie. Dlatego wywiesiłem flagę. To gest pokazujący, że nie jesteście sami. Jesteśmy w wami - opowiada.

Czytaj także

Flaga zostanie zdjęta w poniedziałek, bo wtedy w Lublinie odbędzie się manifestacja poparcia dla poszkodowanych w Białymstoku.

Puk, puk administracja

Kiedy flaga zawisła na balkonie, bardzo szybko do mieszkania przyszła pracownica z firmy administrującej budynkiem.

- I się zaczęło. Kazała zdjąć tęczową flagę z balkonu. Na początku argumentowała ten nakaz jakże elokwentnym 'Bo trzeba/Bo nie można'. Jednak, gdy nie wyraziliśmy chęci do entuzjastycznego biegu na balkon i zdzierania flagi, to poinformowała nas, że działamy wbrew uchwale podjętej przez Wspólnotę - opisuje na Facebooku najemca mieszkania, który chciał tę uchwałę zobaczyć, ale mu odmówiono.

Czytaj także

- Podobno kamienica może być przyozdabiana tylko flagą narodową i tylko w święta narodowe. Nieśmiało zauważę, że na bramie cały rok wisi jakiś biało-czerwony świstek, brudny, zawinięty, nieestetyczny, ukazujący brak poszanowania barw narodowych i, uwaga „ozdabiający" elewację pomimo tego, że nie ma akurat świąt. Balkon, o ile się nie mylę (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), nie jest elewacją - kontynuuje opowieść mężczyzna.

Chodzi o okno

Eliza Jasik z ADM Śródmieście przyznaje, że administrator budynku interweniował na prośbę jednego z mieszkańców. - Sąsiada - precyzuje. - Chodzi wyłącznie o to, że flaga wchodziła w okno tego sąsiada. O nic więcej. Absolutnie proszę nie dopatrywać się jakichś innych powodów i podtekstów - dodaje.

- Czyli jak flaga zostanie przesunięta, to może wisieć? - dopytujemy.

- Jest spora, balkon co prawda jest przypisany do mieszkania, ale flaga nie powinna wchodzić w okno sąsiada. Tylko o to chodzi - zapewnia pracownica ADM Śródmieście.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Marsz Równości w Lublinie. Relacja z przejścia uczestników m...

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 57

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-26T17:11:01 02:00, Gość:

ja pierdolę, a jak na balkonie czy klatce sąsiad pali papierosy, wiesza na balkonie swoje ohydne gacie to dobrze

2019-07-26T19:15:30 02:00, Gość:

"ja pierdole " a co to znaczy ? mozesz przetlumaczyć z gejowskiego na polski ?

2019-07-26T19:18:19 02:00, Gość:

'Wypierdalać' prawicowe środowisko powinno zrozumieć... także wypierdalać, drodzy obrońcy prawilności :)

2019-07-26T19:35:58 02:00, Gość:

to oni rozumieja jezyk zboczeńców ?

Jak rozumieli by język zboczeńców to nie chodziliby do kościołów.

G
Gość
2019-07-27T01:38:00 02:00, Gość:

Znajomi pedofile moich znajomych pedofili są moimi znajomymi pedofilami :)

Piszesz o sukienkowych czy o piskiblach bo tam ich najwięcej.

O
Obserwator

Jakie śliczne kwiaty ma w doniczkach balkonowych zamiast podlać to pedałował bez przerwy a mu się popierniczyło w głowie i pomyślał ze jest normalny.

j
jak mi brakuje papieru

Ja taką flagę mam w kiblu.

G
Gość

Lublin ma swoją strefę LGBT ;)

G
Gość
2019-07-26T18:31:42 02:00, Yegor:

Kiedy zaczną się marsze z pochodniami cristal nacht a w końcu noc długich noży skończy się problem. Żeby nie było niczego bo nasza naszość jest nasza.

2019-07-26T20:13:35 02:00, Gość:

coż skoro srodowiska LGBT sa Oopierane przez koncerny zalożone przez nazistów , to tylko chwila jak parady rownosci przekształcą se w cristal nacht

2019-07-26T20:53:41 02:00, Czesiek:

Koncerny zalozone przez nazistow ... jak tak bardzo ci to przeszkadza to wiedz tępa NSDAPisowska pało, że dzisiejsza gospodarka jest dominowana przez te koncerny od energetyki przez auta do pralek. Oczywiscie nikt nie broni narodowym polskim kompaniom zdominować światowej gospodarki... tylko zamiast sie użalać nad własnym jestestwem trzeba sie wziąć do roboty!

2019-07-26T21:23:37 02:00, Gość:

głuPOwarty NSDAPowski lewicowcu nie nazywaj tak innych jaki sam jesteś

2019-07-26T22:21:08 02:00, xyz:

Uwazaj, bo w twoim szmelcwagenie pod siedzeniem jest sPISek lewackiej załogi z fabryki

widzę że masz problem, wzorem tych z LGBT za radą Mieszkowskiego udaj sie do publicznego szaletu by go rozwiązać , najlepiej udaj sie z Biedroniem albo jakimś pederasą, oni ci pomoga

G
Gość
2019-07-27T01:38:00 02:00, Gość:

Znajomi pedofile moich znajomych pedofili są moimi znajomymi pedofilami :)

dlatego ja z takimi zerwalem i przestałem chodzić na parady rowności

G
Gość
2019-07-27T07:39:17 02:00, ula:

niedługo pisowski sąsiad będzie zaglądał sąsiadowi w majty

poki co to w majty zagladaja LGBTusie

G
Gość

No właśnie wszyscy na znak wsparcia dla osób LGBT w Białymstoku i nie tylko powinni wywiesić jakiś znak, ale w Polsce zapanowała neutralność i się niektórym wydaje, że będą ścigać, nienawidzić i zabijać bezkarnie. Won z Polski hejterom.

G
Gość
2019-07-26T23:54:55 02:00, Kokos:

Skinheadzi zaatakowali tęczowy marsz

No właśnie nawet nie skinheadzi, tylko zarząd-headzi.

G
Gość
2019-07-26T20:24:45 02:00, Penelopa:

Co za tłumaczenie bzdurne pani z administracji-WSTYD!!!

2019-07-26T21:26:44 02:00, Zdzisław:

"Wstyd to kraść"

2019-07-27T09:35:53 02:00, Gość:

A Andruszkiewiczowi nie wstyd. :)

jak Schetynie i Cimoszewiczowi nie wstyd to dlaczego ma być wstyd Andruszkiewiczowi ?

G
Gość
2019-07-26T20:24:45 02:00, Penelopa:

Co za tłumaczenie bzdurne pani z administracji-WSTYD!!!

2019-07-26T21:26:44 02:00, Zdzisław:

"Wstyd to kraść"

A Andruszkiewiczowi nie wstyd. :)

J
JebacTo

gówno-burza o gówno, jak zwykle, coś trzeba napisać, a że nic ciekawszego się nie dzieje....

G
Gość

Znajomi pedofile moich znajomych pedofili są moimi znajomymi pedofilami :)

K
Kokos

Skinheadzi zaatakowali tęczowy marsz

Dodaj ogłoszenie