NAUCZYCIEL I SZKOŁA NA MEDAL Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy laureatów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Akcja specjalna
Udostępnij:
Najlepsi pedagodzy z całego województwa lubelskiego, zwycięzcy w naszym plebiscycie “Nauczyciel na Medal”, odebrali nagrody w czasie uroczystej gali w Trybunale Koronnym w Lublinie.

Głosowanie przebiegało w trzech kategoriach i tak też ogłosiliśmy zwycięzców. Wśród nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej laureatami finału zostali: 3. miejsce - Izabela Oroń-Sulej ze szk.podst. w Piotrowicach, 2. miejsce - dr Emilia Kwaśna ze szk. podst. nr 29 w Lublinie, 1. miejsce - Małgorzata Cygan ze szkoły podstawowej w Konopnicy.

W kategorii klas IV - VIII i gimnazjum: 3. miejsce - Ewelina Jasina-Studzińska, Zespół Szk. nr 1 z Kraśniczyna, 2. miejsce: Bartłomiej Borek, szk. podst. nr 40 w Lublinie. Pierwsze miejsce zajęła Violetta Więckowska, nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej w Sworach.

- Wielka radość każe pokłonić się tym, dzięki którym tu jestem, moim uczniom - mówiła Violetta Więckowska. - Powinni tu ze mną stać koledzy i koleżanki, nauczyciele ze szkoły, bez nich nic by się nie udało. Szczególne miejsca powinni też zająć: wicedyrektor szkoły i mój mąż, którzy znoszą moje “różne” działania - podsumowała.

W kategorii - nauczyciel, szkoły ponadpodstawowe: 3. miejsce - Wiesław Świerczyński, I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, 2. miejsce - Mirosław Trociuk z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 we Włodawie, 1 miejsce - Wiesław Bartoszek z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie.

W kategorii - nauczyciel akademicki: 3. miejsce - dr Sylwia Kowalska-Myśliwiecka z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie, 2. miejsce - dr Kinga Strycharz-Bogacz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 1. miejsce - prof. dr hab. Andrzej Wawryniuk z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

- Nauczycielem jestem od początku drogi - mówił Kurierowi profesor. - Liceum pedagogiczne, studium nauczycielskie, to wszystko przygotowało mnie do zawodu, którego uprawianie jest skomplikowane. Ta nagroda to wielka satysfakcja z tego, co robiłem dla dzieci i młodzieży. Prawdopodobnie te dzieciaki, które kiedyś uczyłem, też na mnie głosowały - zakończył wzruszony.

W plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę, 1 miejsce i tytuł SUPERKLASY zdobyła klasa 1 D matematyczno-ekonomiczna, z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Nagrodą dla niej jest wyjazd w marcu 2019 na wycieczkę do Strasburga, ufundowaną przez europosła, prof. Mirosława Piotrowskiego.

Galę zaszczycili obecnością i wręczali nagrody: senator dr hab. Józef Zając i dr Beata Fałda - prorektorzy PWSZ w Chełmie, prof. Alina Orłowska - prorektor UMCS, Adam Sosnowski - prezes okręgu ZNP, Andrzej Miskur - reprezentujący Urząd Marszałkowski. Kurier reprezentowali: prezes Dariusz Kotlarz i kierująca działem online red. Ewa Pajuro.

W przyszłym tygodniu, w specjalnym dodatku, zaprezentujemy wszystkich finalistów i laureatów.

NAUCZYCIEL I SZKOŁA NA MEDAL Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy laureatów [ZDJĘCIA, WIDEO]
Czy mógłbyś zostać nauczycielem? Nie jest to takie proste! TEST predyspozycji zawodowych

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Kurier Lubelski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski