Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowa prezes Lubelskich Dworców. Dotychczasowy wrócił co CSK

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
Anna Kusiak została prezesem zarządu Lubelskie Dworce. - To menedżer z doświadczeniem pracy w przedsiębiorstwach oraz instytucjach państwowych i samorządowych – informuje urząd marszałkowski.

W piątek (8.12) Anna Kusiak objęła pełnienie funkcji prezesa zarządu spółki Lubelskie Dworce. To podległa samorządowi instytucja, na czele której stał ostatnio Marek Krakowski. Ten jednak został dyrektorem Centrum Spotkania Kultur, po tym jak niespodziewanie rezygnację z tego stanowiska z końcem listopada złożyła Katarzyna Sienkiewicz.

Marek Krakowski pełni obowiązki dyrektora CSK od początku grudnia. Powołany został na trzy miesiące, do czasu wyłonienia nowego dyrektora w postępowaniu konkursowym. Jest to też dla niego powrót do instytucji, na czele której stał przez pięć miesięcy 2019 roku.

Zwolnione przez Marka Krakowskiego miejsce już zostało zagospodarowane. Nową prezes Lubelskich Dworców została Anna Kusiak, która do tej pory była wiceprezesem samorządowej spółki. To absolwentka prawa Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej oraz Wydziału Politologii i Dziennikarstwa Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu m.in. zamówień publicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, polityki rolnej i wykorzystywania funduszy Unii Europejskiej na Akademii Rolniczej w Lublinie, zarządzania zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Ma także dyplom Master of Business Administration (MBA) zdobyty w Szkole Głównej Menedżerskiej Collegium Humanum w Warszawie.

W swojej karierze zawodowej pracowała m.in. w urzędzie miasta w Hrubieszowie, była kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji oraz pełniła funkcję zastępcy dyrektora ARiMR w Lublinie.

Głównym zadaniem spółki Lubelskie Dworce jest zarządzanie dworcem autobusowym w Lublinie. Jednak niedługo centrum komunikacyjne miasta i regionu przeniesie się w okolice obecnego dworca PKP. Chodzi o zbliżające się wielkimi krokami otwarcie Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Budowa tej inwestycji już się zakończyła, a pierwsze autobusy odjadą z niego na początku roku.

W związku z tym zapytaliśmy urząd marszałkowski o dalsze losy spółki Lubelskie Dworce.

Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego wyjaśnia, że jedną z głównych koncepcji funkcjonowania Lubelskich Dworców jest przekształcenie spółki w podmiot zarządzający nieruchomościami wojewódzkimi, którego podstawowym celem będzie współpraca z wojewódzkimi osobami prawnymi w zakresie realizacji zadań województwa.

- Należy podkreślić, że przy podejmowaniu ostatecznych decyzji będzie brana pod uwagę ocena możliwości ekonomiczno-finansowych zagospodarowania terenów podworcowych – zaznacza jednak Remigiusz Małecki.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski