Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa rozgłośnia na falach lubelskiego eteru. Radio Wnet zaczęło nadawanie

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
Zdjęcie z rozmowy z redaktorem naczelnym "Kuriera Lubelskiego" Wojciechem Pokorą, która odbyła się w naszej redakcji 5 lipca 2021 roku.
Zdjęcie z rozmowy z redaktorem naczelnym "Kuriera Lubelskiego" Wojciechem Pokorą, która odbyła się w naszej redakcji 5 lipca 2021 roku. wnet.fm
101,1 – na takiej częstotliwości można od wtorku (16.08) słuchać w Lublinie Radia Wnet. – To wielki dzień dla naszej rozgłośni i mam nadzieję także dla mieszkańców Lublina – mówi „Kurierowi” Krzysztof Skowroński, twórca Radia Wnet.

- To jest ten moment, na który czekaliśmy od wielu miesięcy. Lublin dołączył do rodziny miast Radia Wnet - tak wtorkowy Poranek Wnet tuż po godz. 7 rozpoczął prowadzący audycję Krzysztof Skowroński.

To prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz wieloletni dziennikarz radiowy, który karierę zaczynał w Radiu Zet. Był też m.in. dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z inicjatywy Krzysztofa Skowrońskiego w maju 2009 roku powstało Radio Wnet, które zaczynało jako rozgłośnia internetowa. Zmieniło się to w listopadzie 2018 kiedy radio otrzymało możliwość nadawania naziemnego w Warszawie na 87.8 MHz oraz w Krakowie na 95.2 MHz. Z czasem programów Radia Wnet można było słychać w eterze także we Wrocławiu, Białymstoku, Szczecinie, Łodzi i Bydgoszczy. Lublin jest ósmą stolicą Radia Wnet. Rozgłośni można tu słuchać na częstotliwości 101,1 MHz.

Nad stałym rozwojem radia i jego programem czuwa ponad 90 pracowników i współpracowników. W tym gronie jest m.in. felietonista Kuriera Lubelskiego, pochodzący z Lublina dziennikarz Radia Wnet Paweł Bobołowicz, który był jednym z gości wtorkowego Poranka Wnet.

- To dla mnie wielka radość, bo długo czekałem na ten moment kiedy Radio Wnet można usłyszeć w eterze w moim rodzinnym mieście – mówił Paweł Bobołowicz na antenie. Jak przekonywał w Lublinie Radio Wnet jest słuchane od dawna. - Do tej pory można to było robić wyłącznie przez internet, teraz może nas słuchać każdy kto ma odbiornik radiowy. To wielkie święto dla Lublina – nie ma wątpliwości Paweł Bobołowicz.

Wśród gości wtorkowego Poranka Wnet był także dr Robert Derewenda, historyk i dyrektor lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który zauważył, że nowa rozgłośnia na falach eteru w Lublinie to kolejny przykład bogatej oferty kulturalnej miasta. - Lublin zawsze był związany z kulturą wysoką - podkreślił dr Robert Derewenda.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski