MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi funkcjonariusze w szeregach lubelskiej policji. Ślubowanie złożyło 78 mundurowych

Adrianna Romanek
W poniedziałek (6 listopada) 78 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiej policji. Dodatkowo podczas wydarzenia 57 funkcjonariuszom wręczono medale za długoletnią służbę.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - takimi słowami rozpoczęła się rota ślubowania wypowiedziana przez nowych funkcjonariuszy. W tym roku to już piąty nabór do policji w lubelskim garnizonie. 78 mundurowych, w tym 60 mężczyzn i 18 kobiet wstąpiło w szeregi policji.

W ślubowaniu udział wzięła kadra kierownicza policji na czele z nadinsp. Arturem Bieleckim, komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie, który nowo przyjętym funkcjonariuszom pogratulował podjęcia decyzji o wstąpieniu w szeregi lubelskich policjantów życząc służby pełnej wyzwań.

Podczas wydarzenia obecny był także wojewoda lubelski Lech Sprawka, który pogratulował nowo przyjętym policjantom oraz życzył im awansów oraz uznania wśród społeczeństwa.

- Zgodnie z policyjnym ceremoniałem młodzi policjanci wypowiedzieli słowa roty ślubowania, zobowiązując się strzec bezpieczeństwa obywateli „(…) nawet z narażeniem życia” - zaznacza komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Z rąk komendanta nowi stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe, a Lech Sprawka przekazał im zasady etyki zawodowej.

- Nowo przyjęci mundurowi zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym, które obejmowało wiele etapów: test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna oraz komisja lekarska. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje - informuje Kamola.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego młodzi policjanci będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny.

- Nowi stróże prawa zasilą szeregi wszystkich komend powiatowych i miejskich naszego garnizonu, a także oddziału prewencji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy zostało przyjętych do KMP w Lublinie- 21 osób oraz OPP w Lublinie – 9 osób - dodaje Kamola.

Poniedziałkowa uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń resortowych. Medalem za długoletnią służbę odznaczonych zostało łącznie 57 funkcjonariuszy i pracowników lubelskiego garnizonu policji.

- Wręczono 19 złotych, 30 srebrnych i 8 brązowych medali - zaznacza Kamola.

Podczas wydarzenia Lech Sprawka podziękował odznaczonym funkcjonariuszom i pracownikom policji za ich trud i zaangażowanie wniesione w dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa.

Od początku 2023 roku w szeregi lubelskiej policji wstąpiło już 257 funkcjonariuszy.

- Przed nami jeszcze kolejny nabór, który odbędzie się w grudniu - zapowiada Kamola.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski