Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogłoszono przetarg na projekt ul. Turystycznej

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Materiały prasowe
Miasto poszukuje firmy projektowej, która przygotuje pełną dokumentację dotyczącą przebudowy ulicy Turystycznej w Lublinie. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania.

Ulica Turystyczna od nowa

– Przygotowujemy się do kolejnego ważnego zadania drogowego, jakim jest przebudowa ul. Turystycznej. Podobnie jak w przypadku rozbudowy ul. Zana, tę inwestycję również chcemy zrealizować przy wsparciu źródeł zewnętrznych. Planujemy aplikować o środki, składając wniosek na projekt unijny w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021-2027. W pierwszej kolejności musimy mieć jednak gotową dokumentację projektową, która określi dokładny zakres inwestycji oraz koszt jej realizacji – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zamówienie dotyczy pełnej dokumentacji projektowej dla modernizacji i rozbudowy ulicy Turystycznej na odcinku od granicy miasta do ulicy Mełgiewskiej oraz ulicy Mełgiewskiej na odcinku od ulicy Turystycznej do ulicy Frezerów. Projekt obejmuje również przebudowę skrzyżowań ulic Turystycznej-Mełgiewskiej-Grafa oraz Mełgiewskiej-Andersa, oraz modernizację trzech mostów: dwóch na ulicy Mełgiewskiej (w okolicy skrzyżowania z ulicą Andersa) oraz jednego na ulicy Turystycznej (przy granicy miasta).

- Zakres inwestycji obejmuje także budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia drogowego, sygnalizacji świetlnej, usunięcia kolizji oraz budowę i przebudowę chodników i dróg rowerowych. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, pętla dla pojazdów komunikacji miejskiej, budynek socjalno-sanitarny dla kierowców autobusów i trolejbusów, bramownica z tablicą zmiennej treści VMS i monitoring wizyjny pętli autobusowej oraz w rejonie przejazdu kolejowego - informuje Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Ul. Turystyczna to kluczowa arteria komunikacyjna w Lublinie, będąca fragmentem drogi wojewódzkiej numer 822, prowadzącej do węzła Lublin Tatary. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i ul. Grafa, a następnie ciągnie się aż do granicy miasta i Gminy Wólka. Ta jednojezdniowa ulica liczy sobie około 3 km i częściowo posiada wyznaczone pasy dla rowerów oraz jedno lub obustronne chodniki. Jej trasa częściowo przylega do rzeki Bystrzycy, lecz głównie prowadzi w pobliżu obszarów usługowo-handlowych i zabudowań jednorodzinnych.

- Ul. Mełgiewska również jest jedną z kluczowych ulic w Lublinie. Zaczyna się na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i poprzez ul. Metalurgiczną prowadzi w kierunku Świdnika oraz Portu Lotniczego. Ulica jest dwujezdniowa z dwoma lub trzema pasami ruchu w każdą stronę. Od ul. Metalurgicznej do ul. Turystyczną jest to droga wojewódzka, a od ul. Turystycznej do al. Tysiąclecia powiatowa. Ulica przebiega w rejonie terenów usługowo-handlowych. Zakres prac obejmuje około 750m, tj. odcinek od ul. Andersa do ul. Frezerów - dodaje Justyna Góźdź.

Otwarcie ofert zaplanowane jest na 2 kwietnia. Po podpisaniu umowy, biuro projektowe otrzyma 20 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Realizacja inwestycji zostanie rozpoczęta po zakończeniu opracowywania dokumentacji oraz po uzyskaniu środków zewnętrznych, dostępnych na projekty transportowe w regionie, w ramach perspektywy finansowej na lata 2021-2027.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski