Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pewna wygrana AZS UMCS Lublin

Marcin Puka
Bardzo cenne zwycięstwo odniosły koszykarki AZS UMCS, walczące o utrzymanie się w pierwszej lidze. Lublinianki we własnej hali rozgromiły wicelidera tabeli Uniwersytet Gdański 88:61. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była rozkręcająca się z minuty na minutę Katarzyna Trzeciak, autorka aż 34 punktów. Na pochwały zasłużyły wszystkie akademiczki z Lublina, ale na szczególne ponownie debiutująca w AZS UMSC, niezniszczalna Iwona Godula.

Przed meczem nastroje w lubelskiej ekipie były bojowe, chociaż zdawano sobie sprawę, że drużyna z Trójmiasta postawi twarde warunki. Uniwersytet Gdański był o krok od wywalczenia przepustki do grupy C, w której toczy się walka o awans do Ford Germaz Ekstraklasy. A w ostatniej kolejce gdańszczanki pokazały pazurki, gromiąc przed własną publicznością Karkonosze Jelenia Góra 107:49.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Przyjezdne wygrywały 5:1, ale po rzucie Darii Cybulak w 3 minucie i 30 sekundzie był już remis 5:5. Pierwsza kwarta również zakończyła się remisem. Zespół gości zawdzięcza to znakomitej skuteczności za trzy oczka (cztery celne rzuty na pięć oddanych).

Drugie 10 minut to już lekka przewaga gospodyń. Swoje robiła Godula wspólnie z Cybulak, a po rzucie za trzy punkty Barbary Bukowskiej w na 5 minut przed końcem pierwszej części meczu AZS UMCS prowadził 32:25, by na przerwę schodzić z przewagą 11 oczek.

Druga odsłona to popis Trzeciak, Goduli, a także Sandry Góreckiej. Skuteczne rzuty za trzy punkty, przechwyty, wygrane akcje jeden na jeden, sprawiły, że lublinianki jeszcze powiększyły przewagę. Gdańszczanki były bezradne, tym bardziej, że zupełnie nie siedział im rzut z dystansu. W czwartej kwarcie lublinianki dobijały bezradne rywalki. Na 1,5 minuty przed końcem meczu, po celnym rzucie Trzeciak, prowadziły aż 33 oczkami. Przyjezdne w końcówce zniwelowały straty, ale tylko dlatego, że Andrzej Dubielis, szkoleniowiec AZS UMCS dał szansę gry wszystkim zmienniczkom.

Warto dodać, że przez cały mecz lubelskie koszykarki mogły liczyć na głośny i gorący doping uczniów ze Szkół Podstawowych z Brzostówki i Nowej Woli. Lubelscy działacze w podzięce ufundowali im T-shirty i piłki do koszykówki. A zawodniczki po meczu podziękowały młodym fanom za wsparcie i zrobiły sobie z nimi wspólne, pamiątkowe zdjęcie

AZS UMCS Lublin - Uniwersytet Gdański
88:61 (19:19, 26:15, 24:15, 19:12)
AZS UMCS: Trzeciak 34, Cybulak 12, Bukowska 10 (2x3), Górecka 10 (1x3), Godula 8, Kasprzyk 5, Borówka 3, Góźdź 3 (1x3), Niewiadomska 2, Ludwin 1, Całka, Pałka.
Uniwersytet Gdański: Golemska 17 (2x3), Rościszewska 13 (3x3), Wróbel 13 (1x3), Hołownia 8, Cieślicka 5 (1x3), Stachura 3, Wydra 2, Rywalska, Kamińska.