Piłka ręczna: Dobra forma Aliny Wojtas z MKS Selgros Lublin

Polskie piłkarki ręczne pokonały w Elblągu w towarzyskim meczu Brazylię 29:25 (13:17). To był ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się 6 grudnia w Serbii mistrzostwami świata. Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski zdobyła Alina Wojtas. Zawodniczka MKS Selgros Lublin sześć razy trafiła do siatki rywalek.

Pierwsze 30-minut nie wskazywało na to, że Polski poradzą sobie z piątą drużyną ostatnich mistrzostw świata i szóstym zespołem Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Przyjezdne szybko objęły prowadzenie 4:1, które nie oddały do przerwy. Po zmianie stron podopieczne Kima Rasmussena zdobyły cztery gole z rzędu i doprowadziły do wyrównania. Następnie biało-czerwone odskoczyły na kilka trafień i dowiozły wygraną do końca spotkania.

Polska - Brazylia 29:25 (13:17)
Polska: Anna Wysokińska, Małgorzata Gapska - Alina Wojtas 6, Karolina Kudłacz 3, Monika Migała 3, Kinga Grzyb 3, Iwona Niedźwiedź 3, Katarzyna Koniuszaniec 3, Monika Stachowska 2, Karolina Siódmiak 2, Kinga Byzdra 1, Patrycja Kulwińska 1, Karolina Semeniuk-Olchawa 1, Małgorzata Stasiak 1, Agnieszka Jochymek, Karolina Szwed-Orneborg.
Najwięcej bramek dla Brazylii: Ana Rodrigues 7, Fernanda Silva 5 i Alexandra Nascimento 4.