Piłka ręczna: SPR Lublin przegrało z aktualnym mistrzem Polski Łączpolem Gdynia

Piłkarki ręczne SPR Lublin przegrały drugi mecz w sezonie 2012/13. W środę, podopieczne Edwarda Jankowskiego straciły punty w Gdyni, ulegając Łączpolowi 30:35. Lublinianki w pierwszej połowie wyszły na kilkubramkowe prowadzenie i już po 30 minutach mogły zapewnić sobie zwycięstwo. Niestety, kilka błędów lublinianek sprawiło, że gospodynie do przerwy nieznacznie przegrywały. Po zmianie stron, Łączpol dominował na parkiecie i zapewnił sobie cenne dwa punkty.

Mecz ułożył się znakomicie dla lublinianek, które najpierw prowadziły 6:2, a po kwadransie 11:7. Niestety, przyjezdne miały kilkuminutowy przestój, który wykorzystały gdynianki, doprowadzając do remisu 13:13. SPR jednak do przerwy prowadziło 17:15.

Po zmianie stron miejscowe szybko odrobiły straty, a w 43 minucie wygrywały już 25:21. Przyjezdne zdołały doprowadzić do wyrównania, ale końcówka meczu należała do gdynianek.

SPR nadal jest liderem PGNiG Superligi, ale przewaga lublinianek nad pozostałymi drużynami jest coraz mniejsza.

Łączpol Gdynia - SPR Lublin 35:30 (15:17)
Łączpol: Gapska, Kowalczyk - Mateescu 8, Andrzejewska 6, Sulżycka 5, Duran 5, Zych 4, Kulwińska 3, Koniuszaniec 3, Petrinja 1, Knić. Kary: 2 min. Trener: Jens Steffensen.
SPR: Gawlik, Czarna - Stasiak 8, Wilczek 4, Małek 4, Majerek 4, Kocela 4, Repelewska 4, Wojtas 2, Konsur. Kary: 14 min. Trener: Edward Jankowski.
Sędziowali: Rafał Puszkarski i Arkadiusz Sołodko z Legionowa