Polski Cukier MKS Avia Świdnik i LUK Politechnika Lublin z pewnymi zwycięstwami

Pewne zwycięstwa za trzy punkty odnieśli w sobotę we własnych halach siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik i LUK Politechniki Lublin. Świdniczanie nie dali szans Olimpii Sulęcin, w meczu 6. kolejki Tauron 1. Ligi, odnosząc czwarty triumf w kampanii 2020/21. Z kolei lublinianie zagrali awansem mecz 28. kolejki, pokonując pewnie ekipę BAS Białystok 3:0. To trzecia wygrana LUK Politechniki w tym sezonie.

Premierowa partia w Świdniku rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po serii bardzo dobrych zagrywek Wiktora Nowaka, wyszli na prowadzenie 11:7. Goście nie zamierzali jednak kapitulować i doprowadzili do remisu po 17. Miejscowi ponownie odskoczyli na dwa oczka (19:17, 22:20), ale wówczas serią czterech punktów z rzędu popisali się zawodnicy Olimpii. To spowodowało, że przyjezdni mieli nawet dwie piłki setowe w premierowej odsłonie (24:22). Świdniczanie zdołali jednak wyrównać na 24:24, potem asa serwisowego na stronę rywali posłał Artur Sługocki, natomiast chwilę później Damian Boruch blokiem zatrzymał atak rywala. W efekcie pierwszy set padł łupem gospodarzy 26:24 i Avia objęła prowadzenie w całym meczu 1:0.

Team trenera Witolda Chwastyniaka podbudowany udaną końcówką pierwszej partii, poszedł za ciosem w kolejnej odsłonie. Zespół ze Świdnika już na początku wypracował sobie 5-punktową zaliczkę (8:3). Ponownie serią świetnych zagrywek, popisał się w tym okresie Nowak. Potem Avia zdecydowanie dominowała na parkiecie, powiększając stopniowo swoją przewagę (16:10, 20:12). Ostatecznie miejscowi triumfowali w tym secie do 16. W trzecim secie świdniczanie dość szybko narzucili Olimpii swój rytm gry (11:5, 17:8), wygrywając tę partię do 19 i cały mecz 3:0.

To czwarte zwycięstwo świdniczan od początku sezonu 2020/21. MVP sobotniej konfrontacji został wybrany Artur Sługocki. Świdniczanie awansowali na pozycję wicelidera Tauron 1. Ligi, mając po sześciu rozegranych meczach 13 pkt. (cztery zwycięstwa i dwie porażki). Liderem jest eWinner Gwardia Wrocław (15 pkt.).

Polski Cukier MKS Avia Świdnik - Olimpia Sulęcin 3:0 (26:24, 25:16, 25:19)
Avia: Boruch 4, Guz 1, Nowak 7, Machowicz 1, Walawender, Kurek 2, Obelmeler, Sługocki 9, Rećko 13, Żywno 1, Swodczyk 7, Rawiak 10, Binisławski (libero), Kuś (libero). Trener: Witold Chwastyniak
Olimpia: Sawerwain (libero), Kordysz 4, Rynarski 3, Wójcik, Paszkowski 1, Jurand, Tomczak, Turek 12, Sas (libero), Maluchnik, Siwczyk 6, Trojański 3, Naliwajko 8, Zimoń 6. Trener: Tomasz Kowalski
Sędziowali: Marcin Myszkowski, Tomasz Janik

Trzecie zwycięstwo siatkarzy LUK Politechniki Lublin
Z kolei LUK Politechnika Lublin w rozegranym w hali MOSiR meczu z ekipą BAS Białystok, zdobyła komplet punktów bez starty seta. MVP spotkania został wybrany Jakub Wachnik. Potyczka odbyła się awansem, w ramach 28. kolejki Tauron 1. Ligi. Ostatnie dni przyniosły bowiem wiele wiadomości o pozytywnych wynikach testów na COVID-19 i trwającej nadal kwarantannie w niektórych zespołach. W związku z tym, część drużyn rozgrywa spotkania awansem. Pierwotnie potyczka z białostoczanami miała dojść do skutku, dopiero 20 marca 2021 roku.

Dla podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka było to dopiero trzecie starcie w kampanii 2020/21. Lublinianie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem białostoczan, dominując zdecydowanie w każdym z trzech setów. W pierwszej partii gospodarze dość dość szybko wypracowali sobie kilka oczek przewagi (12:7) i do końca kontrolowali grę. W kolejnym secie drużyna z Białegostoku ambitnie walczyła do stanu 14:13 dla LUK Politechniki, jednak od połowy partii rytm gry dyktowali już gospodarze. Świetnie w polu serwisowym radził sobie Jędrzej Goss i ostatecznie druga odsłona zakończyła się wysoką wygraną lublinian do 17. Gospodarze poszli za ciosem w trzecim i zarazem ostatnim secie meczu, gromiąc przeciwników do 12. Drużyna LUK Politechniki po tym zwycięstwie zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie komplet 9 pkt.

LUK Politechnika Lublin - BAS Białystok 3:0 (25:16, 25:18, 25:12)
LUK Politechnika: Durski, Cabaj (libero), Szaniawski 2, Seliga 1, Wachnik 13, Rusin 9, Romać 10, Sobala 4, Sterna 7, Pająk, Majstorović (libero), Goss 6. Trener: Maciej Kołodziejczyk
BAS: Stanisławajtys, Bączek, Ostaszewski, Jankiewicz, Lesiuk 6, Tokajuk 3, Roszkowski, Abramowicz 6, Wnuk 3, Witkoś 1, Laskowski 7, Kacperkiewicz, Podborączyński (libero). Trener: Marek Antoniuk
Sędziowali: Krzysztof Wojtunik, Grzegorz Kaczmarzyk

MKS Perła Lublin wysoko wygrał z KPR Ruchem Chorzów. Lublini...