Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Port Lotniczy Lublin rozpoczął współpracę z Akademią WSEI

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Marcin Wiechnik / Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin będzie współpracował z z Lubelską Akademią WSEI. Została już podpisana umowa między partnerami.

Porozumienie w środę (7 lutego) podpisali prorektor ds. rozwoju i strategii Lubelskiej Akademii WSEI dr Sylwester Bogacki i dziekan Wydziału Transportu i Informatyki dr inż. Artur Dmowski oraz prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin Andrzej Hawryluk i wiceprezes Marcin Kowalewski.

Dokument określa zasady i warunki prowadzenia wspólnych działań w dziedzinie kształcenia, współpracy naukowej, badawczej i dydaktycznej. Zostały ustalone warunki m.in. współorganizowania wizyt studyjnych i spotkań, współpracy w zakresie wspólnej organizacji seminariów, konferencji naukowych.

- Nasza współpraca z Portem Lotniczym Lublin jest krokiem naprzód w kształtowaniu przyszłości regionu oraz w umacnianiu pozycji Lublina jako ośrodka edukacyjnego i biznesowego. Poprzez tę umowę, nasza uczelnia staje się integralną częścią ekosystemu lotniczego, otwierając nowe perspektywy dla naszych studentów, pracowników oraz partnerów biznesowych – mówi rektor Lubelskiej Akademii WSEI prof. dr hab. inż. Marek Opielak.

Studenci z Wydziału Transportu i Informatyki oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Lubelskiej Akademii WSEI mogą liczyć na praktyki i staże na lubelskim lotnisku. A Port Lotniczy może rozpowszechniać oferty pracy na uczelni.

- To nie pierwsza tego typu umowa z lubelskimi uczelniami. Dzięki porozumieniu z Lubelską Akademią WSEI zyskujemy jako Port Lotniczy Lublin kolejnego renomowanego partnera, z którym możemy współpracować w wielu dziedzinach, zarówno naukowych, jak i badawczych. Cieszę się, że możemy służyć mieszkańcom regionu również w ten sposób, dzieląc się profesjonalną wiedzą naszych pracowników – wskazuje prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski