Dlaczego wybrał Wojsławice? Podczas spotkania Przemysław Kossakowski mówił, że zanim trafił do Wojsławic odwiedził wiele miejsc w Polsce, ale nie był nimi zachwycony. Zupełnie przez przypadek ktoś pokazał mu, że jest do sprzedaży posiadłość w gminie Wojsławice. Urzekły go liczne doliny, wąwozy i malowniczy, wręcz bajkowy krajobraz tych okolic i doszedł do wniosku, że właśnie to miejsce będzie idealne na realizację jego projektu.
Zadowolenia z faktu, że Przemysław Kossakowski zamieszkał w gminie Wojsławice nie ukrywa wójt Henryk Gołębiowski.
– Bardzo się cieszę się i kibicuję panu Przemysławowi, bo projekt, który będzie realizował jest bardzo potrzebny. Nie ukrywam, że z obecnością znanego dziennikarza wiążemy też nadzieję na promocję gminy i jej walorów turystycznych, tym bardziej, że naprawdę mamy co pokazać - mówi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.
Przemysław Kossakowski, prowadzący m.in. takie programy jak „Down the Road” czy „Projekt Cupid” zupełnie odciął się do telewizji i skupił na nowym projekcie. Działalność ,,Arterytorium”, bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną rozpocznie w tym miejscu już wkrótce. Głównym celem tego miejsca będzie rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych.
Jak podkreśla Kossakowski "Arteterytorium" to przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki. Arterytorium jest tworzone we współpracy ze specjalistami. Opiekę merytoryczną nad miejscem sprawuje Sztuka Niepowtarzalna. Powiedział, że pierwsze warsztaty odbędą się w przyszłym miesiącu.
Okazuje się, że Kossakowski jest również arteterapeutą - może pracować z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, seniorami, osobami uzależnionymi, chorymi psychicznie, cierpiącymi na różnego rodzaju zaburzenia, depresję, mającymi problemy rodzinne czy takimi, które doznały traumy albo szoku.
Arteterapia zakłada wykorzystanie różnych dziedzin sztuki w celach leczniczych – malarstwa, rysunku, rzeźby, garncarstwa, filmu, teatru, tańca, muzyki, w zależności od potrzeb i predyspozycji podopiecznych. Kossakowski mówił, że stale poszerza wiedzę i angażuje się w pracę z osobami z niepełnosprawnością intelektualną nie tylko na potrzeby telewizyjnych projektów, ale z własnej woli i chęci.
Mieszkańcy i liczni goście, którzy przybyli na spotkanie z Kossakowskim byli zachwyceni jego pomysłem i szlachetną inicjatywą. Jak poinformowała nas dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Wojsławicach Kossakowski ma zamiar częściej spotykać się z mieszkańcami, aby opowiedzieć również o swoich podróżach.
- Kibice Motoru byli na Narodowym. Mamy zdjęcia z Grand Prix
- Lublin: Za nami jubileuszowa - 25. edycja Nocy Muzeów. [ZOBACZ ZDJĘCIA]
- Pod Auchan przy ul. Chodźki polała się „krew”
- "Defender Europe 22" - zobacz ćwiczenia wojsk NATO pod Dęblinem
- Juliusz Machulski został honorowym obywatelem Lublina
- Spacer z Małą Amal. 3,5-metrowa marionetka przeszła ulicami Lublina [ZDJĘCIA]
"Goprowcy" pokazali "centrum dowodzenia na kołach" i drony
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?