Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Promują województwo lubelskie swoimi towarami i usługami

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
Ośmiu kolejnym firmom z województwa lubelskiego przyznano certyfikat „Marka Lubelskie”. Znak jest symbolem jakości, innowacyjności i dbałości o środowisko.

Marka Lubelskie to projekt promocji gospodarczej firm z regionu realizowany przez województwo lubelskie od 2007 roku. Co roku w jego ramach przyznawane są certyfikaty „Marka Lubelskie”, które są znakiem zastrzeżonym, będącym symbolem jakości, innowacyjności i dbałości o środowisko.

Decyzję w tej sprawie podejmuje kapituła, która zdecydowała właśnie o przyznaniu tych certyfikatów kolejnym ośmiu firmom z regionu.

– Kontynuujemy projekt mający na celu nagrodzenie firm utrzymujących wysoką jakość produktów, bardzo nowoczesne i innowacyjne, które produkują w sposób zrównoważony i ekologiczny. Tak zwani markowicze są gospodarczymi ambasadorami województwa lubelskiego. W ten sposób budujemy patriotyzm lokalny – podkreśla marszałek Jarosław Stawiarski.

Certyfikat przyznano następującym firmom:

  • Amer-Pharma Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. To firma z branży spożywczej, która od 2009 r. specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnej żywności funkcjonalnej i sportowej (sosy, syropy zero kalorii, krople smakowe, bezcukrowe słodycze, masła orzechowe oraz odżywki sportowe).
  • C2C Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, która jest producentem opakowań ekologicznych. Procesy produkcyjne oparte są na odnawialnych źródłach energii, a firma stosuje nowoczesną technologię, która pozwala na pracę zgodną z ideą zero waste.
  • Cieleśnica S.A. z siedzibą w Rokitnie, która na terenie i w zabudowaniach przedwojennej fabryki wódek i likierów prowadzi działalność produkcyjną, kulturalną oraz muzealną.
  • Greenland Technologia EM Sp. z o.o. z siedzibą w Janowcu. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą preparatów mikrobiologicznych znajdujących szerokie zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie, hodowli zwierząt czy biologicznym oczyszczaniu środowiska.
  • Karko Robert Karkowski z siedzibą w Biłgoraju to czołowy producent odzieży damskiej.
  • Kojpasz Sp. J. z siedzibą w Wisznicachod 30 lat zajmuje się produkcją pasz dla zwierząt gospodarskich, takich jak bydło, trzoda chlewna, drób wodny, konie i króliki.
  • MCL Łukasz Skowyra Restauracja Czarna Dama z siedzibą w Janowcu, która oferuje dania kuchni polskiej, lokalne potrawy, w których wykorzystuje się przepisy i receptury babć i starych książek kulinarnych. Restauracja promuje mięso z baraniny i jagnięciny oraz efektywnie w tym temacie współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.
  • Spiżarnia Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie to jedna z największych polskich firm zajmującą się dystrybucją produktów spożywczych oraz artykułów chemiczno-kosmetycznych.

Ostatnia decyzja kapituły oznacza, że certyfikat „Marka Lubelskie” będzie posiadało już 107 lubelskich firm z różnych branż. Ich oficjalne wręczenie odbędzie się podczas 25. gali Ambasadora Województwa Lubelskiego oraz 18. edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie, która odbędzie się w lutym przyszłego roku.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski