MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking w woj. lubelskim. Gdzie warto iść w weekend 22 - 23 czerwca. 3 najlepsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nordic walking w woj. lubelskim można uprawiać prawie wszędzie. Ale zachęcamy do wybrania tras, które zostały sprawdzone przez innych mieszkańców. Razem z Traseo przedstawiamy Wam 3 popularne szlaki nordic walking w woj. lubelskim. Zawsze na weekend prezentujemy Wam nowy zestaw szlaków do wyboru. Zobacz, jakie trasy przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Trasy nordic walking w woj. lubelskim

Które trasy nordic walking w woj. lubelskim polecają mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, dzięki której każdy ma możliwość zapamiętywania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 3 ciekawe szlaki nordic walking w woj. lubelskim. Wybierz najciekawszą dla siebie.

Nim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 22 czerwca w woj. lubelskim ma być od 17°C do 26°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 10% do 37%. W niedzielę 23 czerwca w woj. lubelskim ma być od 16°C do 20°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 10% do 26%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Do Bochotnicy

  • Początek trasy: Józefów nad Wisłą
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 10,42 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 28 min.
  • Przewyższenia: 95 m
  • Suma podejść: 504 m
  • Suma zejść: 504 m

Amatorom nordic walking trasę poleca KazimierzDolny

Trasa prowadzi z kazimierskiego Rynku ulicą góry obok Kościoła farnego oraz Zespołu zamkowego. Do Bochotnicy schodzimy stromym zejściem po prawej mijając Ruiny dawnego Zamku. W Bochotnicy zobaczyć możemy także unikalny przekrój osadów geologicznych - tzw "Ścianka Pożaryskich". Do Kazimierza wracamy chodnikiem wzdłuż ulicy Puawskiej, która przechodzi w Bulwar Wiślany.
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Z Huty Szklanej na św. Krzyż

  • Początek trasy: Lubartów
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 2,35 km
  • Czas trwania marszu: 47 min.
  • Przewyższenia: 97 m
  • Suma podejść: 97 m
  • Suma zejść: 2 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Mirekblagier

Miły bardzo łatwy spacerek. Podejście znakowane na 1,1 h swobodnie przechodzi się dużo szybciej. Zwłaszcza, że cały czas idzie się chodnikiem. Leniwi mogą wyjechać kolejką lub dorożką. Startujemy z parkingu w Hucie Szklanej. Parking ma zaplecze gastronomiczno-pamiątkarstkie oraz ładny plac zabaw dla dzieci. Droga prowadzi przez puszczę. Szybko wchodzimy na Łysiec zwany Łysą Górą, czy to tu czarownice zlatywały na swych miotłach, aby odbyć swe magiczne obrzędy? Ale sabat pod bokiem zakonników, coś tu nie pasuje. W każdym razie żadna ze spotkanych pań miotły nie miała. Na szczycie główną atrakcją jest klasztor z relikwią krzyża świętego i muzeum przyrodnicze. Warto zwiedzić klasztor, muzeum misyjne, kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego, oraz polecam muzeum przyrodniczo leśne znajdujące się w dawnym więzieniu, które jeszcze wcześniej było klasztorem Benedyktynów. Po zwiedzaniu można się posilić, i odpocząć. W Hucie Szklanej warto zwiedzić osadę słowiańską. Spotka się tam kowala, zielarkę i innych rzemieślników opowiadających o swej pracy.

Przydatne linki

Przykładowe ceny na dzień 23 września 2012:
Parking 5zł
Muzeum misyjne wolne datki
Krypta Jeremiego Wiśniowieckiego 2zł ulgowy 1zł
Muzeum przyrodniczo leśne
Wystawa przyrodnicza 8zł ulgowy 6zł
Wystawa więzienie 2zł ulgowy 1zł
Osada Słowian 10zł ulgowy 8zł rodzinny 2+2 30zł

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Rezerwaty, Pomniki, Sanktuaria

  • Początek trasy: Józefów nad Wisłą
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 22,97 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 154 m
  • Suma podejść: 982 m
  • Suma zejść: 986 m

Dan.wos poleca tę trasę na marsz

Wycieczkę zaczynamy spod Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym. To tu kiedyś znajdowało się biuro Walcowni Żelaza w Nietulisku Fabrycznym. W szkole można się zapoznać z historią walcowni oraz z życiorysem Stanisława Staszica. Walcownia Powstała w latach 1844-1846, wraz z osiedlem mieszkalnym oraz układem wodnych urządzeń. Zakład Działał do 1905 roku. Niektóre budynki służą do dziś. Szkoła mieści się w budynku w którym niegdyś znajdowało się Biuro Zakładu, Publiczne Przedszkole jest w budynku obok, a na przeciwko przedszkola został wyremontowany budynek jako zaplecze do nowo powstałych kortów tenisowych. Szkoła w Nietulisku została założona 1857 roku i nazywał się Szkoła Górniczo-Rządowa w Nietulisku, dziś mieści się Publiczna Szkoła Podstawowa. Następnie zmierzamy przez Nietulisko Duże oraz Górne ( Pomnik Przyrody Ożywionej ), schodząc w dół wyłaniają nam się ruiny papierni w Dołach Biskupich. Papiernia została założona w 1911 roku przez rodziców Witolda Gombrowicza. Kolejne kroki kierujemy w kierunku Wiór, odwiedzamy Stary kamieniołom, skały dolomitowe, następnie w Wiórach docieramy do Zapory Wodnej "Wióry" oraz zbiornika wodnego. Cały kompleks powstał w latach 1977 - 2007. Istnieje możliwość odwiedzenia zapory od środka, na terenie zbiornika wodnego odnaleziono szczątki Dinozaurów z ery triasu. Następnie kierujemy się do Kałkowa gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, warto odwiedzić to miejsce z całą rodziną. Godne polecenia jest również odwiedzenie: Golgoty Świętokrzyskiej, małego zoo, Misterium Męki Pańskiej oraz Kościół, na terenie Sanktuarium funkcjonuje Dom Pielgrzyma. Cały obiekt zbudowany jest na wzór Sanktuarium w Licheniu. W pobliżu znajduje się dobra baza noclegowa oraz kilka restauracji. W sąsiedztwie znajduje się Dom Osób Starszych i Zakład Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Z Kałkowa podążamy do Krynek aby zwiedzić Rezerwat Przyrody "Skały", w 25ha Rezerwacie znajduje się pod ochroną wiele wystających kamieni piaskowych z czasów kredy. Wycieczkę kończymy w początkowym miejscu.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co daje nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Może przynosić wiele korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Malownicze trasy Nordic Walking w województwie Lubelskim

Województwo lubelskie to prawdziwy raj dla miłośników nordic walkingu. Szczególnie polecamy wędrówki szlakami dwóch urokliwych parków narodowych - Roztoczańskiego i Poleskiego.

Warto także odwiedzić urokliwe miasta tego województwa. Zamość, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zachwyci was architekturą i historią. Kazimierz Dolny, ulubione miejsce artystów, urzeka pięknymi widokami nad Wisłą. Chełm i Biała Podlaska to inne interesujące opcje na waszej trasie.

Przyjrzyjcie się również fascynującym wąwozom lessowym, które przeniosą was do baśniowej krainy. I nie zapomnijcie o odwiedzeniu urokliwej stolicy regionu - Lublina, z jego renesansową architekturą i niezliczonymi atrakcjami.

Lubelskie województwo to doskonałe miejsce dla miłośników nordic walking, gdzie natura i historia splatają się w jedno. Odkryjcie to magiczne miejsce na swojej trasie nordic walking.

Atrakcje w Zamościu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski