Siatkarze Bogdanki LUK Lublin po raz trzeci w tym sezonie nie zdołali urwać nawet seta mistrzom Polski

(Siatkarze Bogdanki LUK Lublin przegrali dziesiąty mecz w kampanii 2023/24)
(Siatkarze Bogdanki LUK Lublin przegrali dziesiąty mecz w kampanii 2023/24) PlusLiga
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin, choć podrażnieni porażką z Jastrzębskim Węglem w półfinale Tauron Pucharu Polski, to po raz kolejny nie znaleźli sposobu na mistrzów Polski. Żółto-czarni w czwartek ulegli jastrzębianom na wyjeździe 0:3 w meczu 24. kolejki PlusLigi.

Lubelski zespół jako pierwszy odskoczyl na dwa oczka (6:4), jednak po ataku Tomasza Fornala był remis 7:7. Od stanu 10:10 miejscowi zdobyli cztery punkty z rzędu i zrobiło się 14:10 dla mistrzów Polski, gdy Marko Sedlacek zaatakował po bloku Marcina Kanii.

W połowie tej części gry Jean Patry skutecznie zaatakował i gospodarze mieli wówczas zaliczkę trzech oczek (16:13). Podobna przewaga rywali utrzymywała się już do zakończenia premierowej odsłony, która padła ostatecznie łupem jastrzębian 25:21. Pierwszą partię zakończył blok Fornala na Damianie Schulzu.

W drugim secie po kontratakach Sedlacka, Jastrzębski szybko wypracował sobie 4-punktową zaliczkę (9:5). O przerwę na żądanie poprosił wówczas szkoleniowiec przyjezdnych. Lublinianie zmniejszyli co prawda straty do dwóch oczek (12:14), jednak od tego momentu na boisku dominowała już drużyna z Jastrzębia-Zdroju. Kolejny fragment seta gospodarze wygrali 11:3, obejmując prowadzenie w całym pojedynku 2:0.

Goście trzecią odsłonę rozpoczęli od skutecznego ataku Mateusza Malinowskiego, a gdy kilka chwil później w ten sam sposób zdobył kolejny punt przyjezdni wygrywali 3:1. Jastrzębski szybko zdołał jednak wyrównać, a po bloku na Macieju Krysiaku był już na plus jeden (7:6). Drużyna trenera Marcelo Mendeza podkręciła od tego czasu tempo, odskakując na 14:9.

Seria lublinian 5:0 spowodowała, że za chwilę był remis 14:14. Następnie po kontrataku Jakuba Wachnika LUK wygrywał nawet 17:15. Jastrzębski ponownie dogonił gości i potem miał cztery piłki setowe i meczowe (24:20). Miejscowi wykorzystali dopiero czwartą z nich, a końcowy triumf zapewnił im skuteczny atak Jeana Patry'ego.