SPR Lublin zmiażdżyło Sambor Tczew 45:13 (ZDJĘCIA)

Zwycięstwem różnicą aż 32 bramek zakończyło się spotkanie SPR AZS Pol Lublin z najsłabszym zespołem Superligi Samborem Tczew. Mistrz Polski urządził sobie strzelecki trening, a trener Edward Jankowski dał pograć wszystkim szczypiornistkom wpisanym do meczowego protokołu.

Przyjezdne ani razu nie były na prowadzeniu, a jedyny remis zanotowały w pierwszej minucie gdy na bramkę Moniki Marzec celnym rzutem odpowiedziała Małgorzata Sobieraj. Lublinianki szybko powiększały przewagę, głównie za sprawą źle grających w ataku piłkarek Samboru. Ich liczne błędy pozwoliły zawodniczkom SPR często kontrować i zdobywać łatwe gole.

Do przerwy lublinianki prowadziły 25:7. W drugiej części do bramki SPR weszła Justyna Jurkowska, dla której był to pierwszy mecz po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

Na listę strzelczyń wpisały się prawie wszystkie piłkarki SPR. Bramek nie rzuciły jedynie obie golkiperki oraz Izabela Puchacz, której zadania na boisku ograniczały się wyłącznie do gry obronnej.

- Ciężkie treningi dały o sobie znać, ale mają one nas przygotować na najważniejsze mecze. Ćwiczymy ostatnio bardzo intensywne, jednak efekty były widoczne na parkiecie. Miałyśmy bardzo dużo kontr i aż 45 bramek - twierdzi Alina Wojtas, rozgrywająca SPR.

SPR AZS Pol Lublin - Sambor Tczew 45:13 (25:7)

SPR: Baranowska, Jurkowska - Repelewska 9, Wojtas 6, Danielczuk 5, Majerek 5, Włodek 4, Wilczek 4, Figiel 4, Wojdat 3, Kucińska 3, Marzec 1, Skrzyniarz 1, Puchacz.
Najwięcej dla Samboru: Belter 4, Czarnecka 4.