MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdź samochód za darmo i jedź bezpiecznie na Święta Wielkanocne

Redakcja
Iwona Sikora-Augustynek
Podstawowa kontrola auta po zimie z profesjonalnym doradztwem za darmo? Czemu nie? Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie dbają o bezpieczeństwo na lubelskich drogach i zapraszają na bezpłatne przeglądy.

Jeszcze do 7 kwietnia możemy bezpłatnie skorzystać z usług nowoczesnej stacji kontroli pojazdów ZSS. Uczniowie pod okiem zawodowych mechaników samochodowych sprawdzą między innymi stan hamulców, akumulatora, płyny eksploatacyjne i ustawienie świateł. Możemy też liczyć na profesjonalne doradztwo. Akcja ma na celu zadbanie o bezpieczeństwo lubelskich kierowców w połączeniu z praktyczną edukacją uczniów Zespołu Szkół Samochodowych.

- Staramy się łączyć tego typu usługi z dydaktyką. Naszą ideą jest właśnie to, żeby kształcenie odbywało się w połączeniu z usługami. Realizujemy to założenie na bazie obiektów dydaktycznych, którymi dysponujemy. Zapraszamy również do skorzystania z naszych odpłatnych usług. To obopólna korzyść. Kierowcy otrzymują profesjonalną usługę, zaś my zdobywamy środki na wyposażenie szkoły czy drobne remonty. Niezwykle istotne jest też to, że nasi uczniowie zdobywają oświadczenie, dzięki któremu w przyszłości na rynku nie zabraknie dobrych mechaników samochodowych. Podkreślę też, że nasza szkoła współpracuje z szeregiem zakładów i firm motoryzacyjnych z terenu Lublina i okolic, gdzie uczniowie mają możliwość praktycznej nauki zawodu, zdobywają szerszą wiedzę i doświadczenie. Są to autoryzowane sieci napraw, stacje diagnostyczne i renomowane serwisy samochodowe – tłumaczy Ryszard Morawski, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie.

Bezpłatne przeglądy to część działań na rzecz promocji bezpieczeństwa na lubelskich drogach, które organizuje szkoła. Doskonałą okazją do ku temu było ostatnie wydarzenie z okazji święta szkoły, które odbyło się pod hasłem „Nie fikaj na drodze! Bezpieczeństwo to podstawa – bezpieczeństwo wspólna sprawa”. Podczas festynu młodzież mogła poznać zasady bezpieczeństwa i doświadczyć ekstremalnych zdarzeń, jakie mogą spotkać ich na drodze, dzięki profesjonalnym symulatorom prezentowanym przez partnerów wydarzenia.

- To święto było również promocją naszej szkoły i formą drzwi otwartych. Festyn połączył ideę edukacyjną i informacyjną dla przyszłych, młodych kierowców w zakresie bezpieczeństwa. Młodzież mogła doświadczyć realnych sytuacji na drodze w symulatorze dachowania. Dowiedzieli się ile waży ich ciało podczas zderzenia przy określonej prędkości. Przy tej okazji mogli też wykazać się wiedzą podczas konkursów tematycznych. Oprócz tego nasi goście mogli zwiedzić szkołę i poznać zaplecze dydaktyczne, którym dysponujemy. Mam nadzieję, że część z nich niedługo zawita w nasze progi – dodaje Morawski.

Jak przygotowana jest szkoła na przyjęcie nowych uczniów?

- Nasz zespół szkół kształci zarówno na poziomie technikum, jak i szkoły branżowej. W technikum kształcimy w zawodzie technik pojazdów samochodowych, gdzie nauka trwa pięć lat. Natomiast w branżowej szkole samochodowej pierwszego stopnia, nauka trwa trzy lata. Tu oferujemy dwa zawody – mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone zaplecze warsztatowe do nauki praktycznej. Niedawno powstał budynek warsztatowy, gdzie mieści się stacja kontroli pojazdów, stanowiska naprawy pojazdu, sale dydaktyczne i skomputeryzowane biuro obsługi klienta. Zapraszamy młodzież szkół podstawowych do poznania naszej oferty, a już dziś zachęcam do skorzystania z bezpłatnych przeglądów. Warto, ponieważ warunki zimowe często radykalnie wpływają na stan naszego auta. Zatem sprawdźmy je i spędźmy najbliższe święta bezpiecznie – podkreśla Ryszard Morawski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski