Starcie trzecioligowców z regionu dla Lublinianki

W środowym meczu kontrolnym na bocznym boisku Areny Lublin, trzecioligowa Lublinianka pokonała beniaminka tej klasy rozgrywkowej AMSPN Hetman Zamość 2:0. Gole dla podopiecznych Marka Sadowskiego strzelali Erwin Sobiech i testowany Karola Banachiewicza (Orion Niedrzwica). W ekipie gospodarzy było testowanych m.in. dwóch byłych zawodników Wisły II Kraków.

– W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika. Graliśmy praktycznie na połowie gości, a AMSPN Hetman Zamość praktycznie ani razu nam nie zagroziła – mówi Sadowski. – Mogliśmy strzelić znacznie więcej goli. Przeprowadziliśmy kilka składnych akcji, ale tylko raz pokonaliśmy bramkarza rywal. Jestem zadowolony z postawy zespołu w tej części gry. Po zmianie stron szansę dostała młodzież i testowani zawodnicy. Nasza gra wyglądała dużo gorzej. Było dużo szarpaniny, ale to nieuniknione, gdy gra się pierwszy raz ze sobą.

Sadowski w sparingu sprawdzał Pawła Lipca, Karola Niećko, Rafała Burczaniuka (wszyscy Motor Lublin), Andrzeja Gutka, Karola Banachiewicza (obaj Orion Niedrzwica), Jakuba Pułkę, Jakuba Kaganka (obaj Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska), Piotra Stefańskiego (Broń Radom), Kamila Kowalskiego (KS Dąbrowica), Rafała Krupskiego, Artura Sadowskiego (obaj Hetman Żółkiewka), Karol Niećko i Stefana Kucharzewskiego (ostatnio bez klubu).

– Większość z nich widziałbym w składzie. W ciągu najbliższych dni powinna wyjaśnić się ich przyszłość – mówi Sadowski. – Czy trafią do nas Grzegorz Szymanek i Dawid Ptaszyński z Motoru? Czekamy na ich odpowiedź.

Kolejnym sparingpartnerem Lublinianki będzie w sobotę Motor Lublin. Czy trener klubu z Wieniawy wystawi już optymalny skład? – Trudno powiedzieć, jakimi zawodnikami będę wtedy dysponował. Na pewno jednak od początku meczu wystawię zawodników, będących obecnie najbliżej pierwszej jedenastki – dodaje Sadowski.

Lublinianka – AMSPN Hetman Zamość 2:0 (1:0)
Bramki: Sobiech 31, Banachiewicz 50
Lublinianka (pierwsza połowa): Lipiec – Wołos, Mazurek, Gutek, Wiśniewski – Sobiech, Czułowski, Pułka, Kaganek, Stefański – Majewski. Lublinianka (druga połowa): Zapał – Kowalski, Krupski, Burczaniuk, Gawrylak – Sadowski, Niećko, Banachiewicz, Kucharzewski, Zabielski – Stępień (67 Rovbel)
Hetman (pierwsza połowa): Kierepka – Bukowski, Bubeła, Mazur, Myszka – Skiba, P. Dębicki, Piskor, A. Wołoch – D. Dębicki – Całka. Hetman (druga połowa): Kierepka (73 Szopa) – Piskor (65 Dywański), Wajdyk, Mazur, K. Wołoch – Skiba (65 Litwiniec), Bubeła, P. Dębicki, K. Krawiec – A. Wołoch, Karaszewski