Sylwester Tułajew przedstawił program gospodarczy dla Lublina

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Udostępnij:
Wspieranie inwestycji, innowacyjności i przedsiębiorczości i utrzymywanie podatków na obecnym poziomie – to cztery filary polityki gospodarczej Sylwestra Tułajewa. Kandydata PiS na prezydenta Lublina wspiera Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

W piątek minister Jadwiga Emilewicz, poseł Sylwester Tułajew, przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych spotkali się z lubelskimi przedsiębiorcami. - Przedstawialiśmy rozwiązania, które znalazły się w Konstytucji dla Biznesu - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii.

Udogodnienia polegają m.in. na wprowadzeniu sześciomiesięcznego okresu zwolnienia w płaceniu składek na ubezpieczenia społeczne po założeniu firmy, zniesieniu obowiązku rejestracji firmy przez osobę, której przychody nie przekraczają połowy minimalnego wynagrodzenia oraz powołaniu rzecznika praw przedsiębiorców.

Po spotkaniu z przedsiębiorcami minister udała się na pl. Litewski, gdzie odbyła się konferencja prasowa kandydata PiS. Jadwiga Emilewicz przekonywała, że Sylwester Tułajew, jako prezydent Lublina, będzie potrafił dobrze wykorzystać zmiany prawne przygotowywane przez rząd dla przedsiębiorców.

- Jestem mocno przekonany, że aby te zmiany mogły bardzo dobrze zafunkcjonować w naszych ośrodkach jest potrzebna synergia. Jest potrzeba synergia pomiędzy dobrymi propozycjami rządu PiS, a tym co proponuje samorząd. Bo samorząd też ma wielkie zadanie, jeśli chodzi o wsparcie dla przedsiębiorców - powiedział Sylwester Tułajew, poseł PiS i kandydat na prezydenta Lublina. Następnie przedstawił cztery filary programu gospodarczego dla Lublina. Pierwszym jest polityka podatkowa.

- Jeżeli zostanę prezydentem Lublina to w przeciągu pięciu lat nie będzie żadnego podwyższania podatków w naszym mieście. Nie będzie podwyższania podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców i mieszkańców naszego miasta - deklarował polityk PiS.

Kolejnym elementem programu jest polityka innowacyjności. Sylwester Tułajew, przy wsparciu rządowych instytucji, zamierza rozwijać przemysł oparty o rozwiązania nowej generacji. Do rozwoju gospodarczego regionu ma się przyczyniać przede wszystkim inwestowanie w elektromobilność.

Trzeci filar to przedsiębiorczość. - Całe miasto zostanie objęte planem zagospodarowania przestrzennego – zapowiada kandydat na prezydenta. Dzięki temu przedsiębiorcy mają uzyskać pełną informację o tym, które tereny są przeznaczone do inwestycji.
Sylwester Tułajew zapowiedział też zorganizowanie i stworzenie przy lotnisku w Świdniku strefy cargo, żeby usprawnić wymianę towarowa. Przypomnijmy, że punktu odpraw towarowych przy Porcie Lotniczym Lublin powstał jeszcze w 2016 r. Wybudowała go włoska firma Xpress Handling Poland.

Czwartym elementem programu Sylwestra Tułajewa jest polityka inwestycyjna. Kandydat PiS zamierza dążenie do stworzenia funduszu poręczeń, który będzie przeznaczony na inwestycje, zwłaszcza w obszarach innowacyjnych. W ten sposób ma zamiar wspierać wiarygodność kredytową lubelskich firm.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze 50

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zwyły Lublinianin
Zgodnie z art. 5 ust. 1 rada gminy określa wysokość stawek podatku od nieruchomości, z tym że stawki nie mogą przekroczyć rocznie wartości maksymalnych określonych w ustawie. Rada gminy jest uprawniona zatem do obniżania podatków i opłat lokalnych. Pan Żuk co roku podnosił podatki do możliwie maksymalnej ich wartości zgodnie z ustawą. Stawka za miejsce postojowe pod ziemią jest 10 razy wyższa niż za mieszkanie i nic z tym nie zrobił tylko co roku podwyższał...
d
drf
jak ja bym był prezydentem Lublina, to uznałbym pis za organizację szkodliwą społecznie !
J
J.
Jak to zrozumieć, że urzędująca minister np. w Radzyniu popiera komitet wyborczy będący w opozycji do listy wyborczej PiS ????
t
tz
Wszystko co robi i mówi to jedna wielka żenada. Idź spać sylwek
G
Gość
Od 2019 rząd PIS wprowadza nowy większy podatek od nieruchomości. To co zapamiętasz z ich rządów?

Myślisz że Sylwek go zablokuje? Że przeciwstawi się ustawie i nie uzna w Lublinie podatku? Boże... widzisz i nie grzmisz.
L
Lublin
Sylwek obiecuje CARGO które zostało wybudowane w 2016 roku.... Czy ten ministrant w ogóle MA JAKĄKOLWIEK wiedzę o LUBLINIE? To już jest szczyt głupoty. Gość który chce być prezydentem a nawet nie ma zielonego pojęcia co się dzieje w Lublinie. SZCZYT CHAMSTWA
K
Kłamca
Skoro PIS od 2019 wprowadza większy podatek od nieruchomości... to że Sylwek na nim podpisu nie złoży, to ten kłamca i tak wie że podatki WZROSNĄ...
L
Lublin
- Jeżeli zostanę prezydentem Lublina to w przeciągu pięciu lat nie będzie żadnego podwyższania podatków w naszym mieście.

- No nie będzie, bedą daniny, darowizny, opłaty, dopłaty, składki.... tak samo jak PIS w Polsce... opłaty rosną a twierdzą że nic nie podwyższają...
L
Lublin
Sylwek ani dnia nie przepracował, nauczył się na informatyka i swoją wiedzę opiera na godzinach grania w Simsy... kandyat na miarę naszych czasów !!
o
oj miernota ludzka
Jak sam nigdy nie pracowal, bo staż to się nie liczy tam nawet skłądek się nie płaci
o
oj miernota ludzka
Jak sam nigdy nie pracowal, bo staż to się nie liczy tam nawet skłądek się nie płaci
o
oj miernota ludzka
Jak sam nigdy nie pracowal, bo staż to się nie liczy tam nawet skłądek się nie płaci
o
oko
przecież Lublinianie nie są głupcami i widzą co robią Pisowcy.Dojna zmiana tu nie przejdzie. Won.
.
A czemu robi dzieciak cyrk na tym chińskim tandetnym marmurze, a nie ojca na plebani ?
J
J
W parlamencie głosują tak samo, tylko "z innych powodów". Teraz skok na samorządy. Trzeba oddać kamienice nowym, starym panom. Czy PIS, czy PO to to samo vide nasza rada miasta.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie