Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin bezlitosne dla beniaminka z Kalisza. Zobacz zdjęcia

(Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin odniosły dziesiąte zwycięstwo w Orlen Superlidze Kobiet w sezonie 2023/24) Wojciech Szubartowski
Orlen Superliga Kobiet. Od zwycięstwa ligowe granie w hali Globus w 2024 roku rozpoczęly szczypiornistki MKS FunFloor Lublin. Zespół trenerki Edyty Majdzińskiej w spotkaniu 11. kolejki pokonał beniaminka – AWS Energę Szczypiorno Kalisz 38:26. Statuetkę MVP otrzymała rozgrywająca gospodyń, Michalina Pastuszka.

Był to trzeci tegoroczny mecz lublinianek, ale dopiero pierwszy przed własną publicznością. Biało-zielone rok rozpoczęły wyjazdową wygraną z Galiczanką Lwów. Później wyjechały natomast do Rumunii, aby zainaugurować rozgrywki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Tam przegrały z faworyzowanym zespołem, CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 23:26.

W środę MKS FunFloor wrócił do zmagań ligowych, mierząc się z outsiderem rozgrywek. Kaliszanki pomimo, że jak na razie zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, nadal liczą jednak na utrzymanie w krajowej elicie. W przerwie świateczno-noworocznej w drużynie tej doszło bowiem do zmian. Na ławce trenerskiej Łukasza Kobusińskiego zastąpił Szwed Pether Krautmeyer, natomiast nową rozgrywającą została Czarnogórzanka, Branka Konatar.

Biało-zielone jak przystało na zdecydowane faworytki, znakomicie rozpoczęły środową konfrontację. W 10 minucie po trafieniu prawoskrzydłowej i zarazem kapitan lubelskiej drużyny, Darii Szynkaruk, objęły prowadzenie 6:1. Po kwadransie gry, gdy kaliską golkiperkę pokonała Romana Roszak, gospodynie miały nadal pięć goli zaliczki (8:3).

Beniaminek nie poddawał się i pięć minut później zbliżył się na zaledwie dwie bramki (7:9). Od tej pory wicemistrzynie Polski ponownie podkręciły tempo i na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, Oktawia Płomińska wyprowadziła swoją ekipę na 7-bramkowe prowadzenie (15:8). W ostatnich minutach premierowej odsłony, 22-krotne mistrzynie kraju powiększyły przewagę do dziewięciu goli (19:10).

Po zmianie stron team Edyty Majdzińskiej stopniowo powiększał prowadzenie, a lubelska trenerka cały czas rotowała składem. W 37. minucie po bramce Michaliny Pastuszki było już 24:12 dla ekipy z "Koziego Grodu". Z kolei w ostatni kwadrans spotkania, lubelski zespół wszedł, wygrywając 31:18. MKS FunFloor do końca kontrolował wydarzenia na boisku, zwyciężając ostatecznie 38:26.

Drużyna z Lublina po jedenastu rozegranych meczach w kampanii 2023/24, plasuje się na pozycji wicelidera Orlen Superligi Kobiet. Lublinianki mają na koncie 30 pkt. (10 zwycięstw i 1 porażka). Pierwsze miejsce z kompletem puntków, zajmują natomiast aktualne mistrzynie Polski, KGHM Zagłębie Lubin. Trzeci jest z kolei KPR Gminy Kobierzyce (27 pkt.).

MKS FunFloor Perła Lublin – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 38:26 (19:10)

MKS: Wdowiak, Osowska - Szynkaruk 6, Płomińska 6, M. Więckowska 5, Roszak 5, Pastuszka 4, Masna 3, Posavec 3, Kovarova 2, Noga 1, Achruk 1, Tomczyk 1, Szczepaniak 1, Pietras, D. Więckowska. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

AWS: Prudzienica, Kukharchyk, Falińska – Borysławska 7, Czapracka 4, Lisewska 4, Stanisławczyk 3, Miłek 2, Gliwińska 2, Kucharska 2, Pilitowska 1, Kaczmarek 1, Kisiel-Stężała, Konatar. Kary: 8 min. Trener: Peter Krautmeyer

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów)