Urządzenie znajduje się w Wydziale ds. Osób Niepełnosprawnych mieszczącym się przy ulicy Tomasz Zana 38 (niski parter).
– Mieszkańcy, którzy odwiedzają wydział to w dużej mierze osoby ze szczególnymi potrzebami – z niepełnosprawnościami wzroku, ruchu, słuchu, a także w zaawansowanym wieku. Z myślą o nich wprowadzamy techniczne rozwiązania ułatwiające wizytę w urzędzie, a tym samym załatwienie spraw związanych z codziennym funkcjonowaniem. Pętla indukcyjna wzmacnia sprawną komunikację, a tym samym zwiększa komfort wizyt w Urzędzie – mówi Monika Lipińska, z-ca prezydenta ds. Społecznych.
Stanowiskowa pętla indukcyjna uzupełnia istniejące dotychczas udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością słuchu. W wydziale zatrudniony jest także tłumacz polskiego języka migowego, który dostępny jest podczas wizyt osobistych jak i online (potrzebę obecności tłumacza migowego można zgłosić na adres mailowy [email protected])
Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych oferuje wsparcie w załatwieniu istotnych spraw związanych z poprawą warunków życia i usuwania barier utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie. Każdego dnia udziela informacji o przysługujących ulgach i uprawnieniach. Obecnie rozpatruje złożone zgłoszenia do Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023.
Urządzenie zostało pozyskane dzięki udziałowi miasta w projekcie „_Akademia samorządowa Dostępność plus – ZIT lubelski_”. Pracownicy Urzędu Miasta Lublin wzięli także udział w szkoleniach wzmacniających swoje kompetencje w zakresie zwiększania dostępności placówki dla osób niepełnosprawnych.
- Ulicami Starego Miasta przeszły psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zdjęcia
- Festiwal Azjatycki oraz Kawy i Czekolady przyciągnęły tłumy
- Lubelska giełda staroci przyciągnęła tłumy mieszkańców. Zdjęcia
- W Jastkowie trwa budowa zalewu. Jak wygląda postęp prac? [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA]
- Uroczysta promocja doktorów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie [ZDJĘCIA]
- Wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie [ZDJĘCIA]