Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W piątek wieczorową porą Derlatka opowie o Kofcie i Osieckiej

Klaudia Olender
Klaudia Olender
Materiały organizatora
Po sierpniowym wernisażu „Miś w piątek wieczorową porą” inicjującym nowe działania, Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” otwiera się na jesień i wychodzi z propozycją kilku ciekawych spotkań. W ramach cyklu „Piątek wieczorową porą” 9 października o godz. 18 odbędzie się spotkanie „Derlatka / Kofta / Osiecka”, którego gościem będzie dr Piotr Derlatka.

Jakby to powiedzieć językiem nowomowy: autor „Zdradzieckiej Osieckiej” to nie wapniak, więc nie będzie wciskać kitu i udawać Greka, za to opowie o poetkach i poetach polskiej piosenki oraz o tym, co wyróżnia muzykę czasów PRL. Bo właśnie do tych lat nawiązuje ten cykl. Będzie to niezwykła podróż dla tych, którzy tęsknią do „tego, co już było i nie wróci więcej”, chcą poznać bliżej sylwetkę Kofty i życiowe role Osieckiej, tajemniczej i zdradziecko przystępnej, bo jak sama pisała: „kobieta, żona, matka - to nie jest dla mnie rym". Dr Piotr Derlatka to polonista i teatrolog, autor książek „Poeci piosenki 1956-1989. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta” (2012), „Zdradziecka Agnieszka Osiecka” (2015), „Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie” (2019). Miłośnik jazzu, dwudziestolecia międzywojennego i kolekcjoner płyt.

Spotkanie poprowadzi Paweł Błędowski, lubelski muzyk i jeden z najlepszych w Polsce znawców muzyki i biografii Beatlesów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. A dla tych, co jednak wolą zostać w domu przewidziana jest transmisja online na żywo na www.facebook.com/ddkczubypoludniowe/. I jak zapowiadają organizatorzy do spotkań będzie można powrócić w każdej chwili, bo ich zapisy zostaną umieszczone w internecie w formie nagrań audio-video, plików mp3 lub podcastów.

Z kolei w dalsze piątkowe wieczory DDK„Czuby Południowe” przygotował spotkania z literaturą w roli głównej w ramach sekcji „Ciąg dalszy”. Gośćmi będą dr Urszula Zajączkowska (16.10) i prof. Izolda Kiec (30.10).

Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią liczba miejsc jest ograniczona i na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy ([email protected] lub tel: 814665918, 882433041).

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski