Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warszawska Syrenka i piosenki Zenka, czyli Polska oczami dzieci. Zobacz galerię

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
W piątek (15 września) na placu Litewskim podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zaprezentowali efekty swoich prac zrealizowanych w ramach projektu „Jesteśmy Polską”. Nie zabrakło poloneza, hiphopu i baletu w rytm patriotycznej muzyki oraz wiersza o tym, jak różnorodna jest Polska.
W piątek (15 września) na placu Litewskim podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zaprezentowali efekty swoich prac zrealizowanych w ramach projektu „Jesteśmy Polską”. Nie zabrakło poloneza, hiphopu i baletu w rytm patriotycznej muzyki oraz wiersza o tym, jak różnorodna jest Polska. Małgorzata Genca
W piątek (15 września) na placu Litewskim podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zaprezentowali efekty swoich prac zrealizowanych w ramach projektu „Jesteśmy Polską”. Nie zabrakło poloneza, hip-hopu i baletu w rytm patriotycznej muzyki oraz wiersza o tym, jak różnorodna jest Polska.

Impreza plenerowa „Jesteśmy Polską” była podsumowaniem warsztatów plastycznych, muzycznych i literacko-artystycznych prowadzonym od czerwca do września w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie. Autorami prac są podopieczni Towarzystwa w wieku od 7 do 13 lat.

Wydarzenie rozpoczęła mobilna wystawa prac plastycznych przedstawiających flagę i godło Polski wykonanych w różnych technikach. Następnie dzieci zatańczyły poloneza i udowodniły, że muzyka patriotyczna może być doskonałym tłem dla baletu i hip-hopu. Wyrecytowały także własny wiersz „Polska to…”, w którym podkreśliły, że nasz kraj to nie tylko „cebularz w Lublinie i samoloty w Dęblinie”, ale także „warszawska Syrenka i piosenki Zenka”.

– Podczas warsztatów dzieci uczyły się o naszych symbolach narodowych, czyli o hymnie, godle narodowym, fladze. Poznają ich historie, zmiany jakie w nich zachodziły. Dzięki temu będą rozumiały dlaczego należy darzyć je szacunkiem. Dzieci stworzyły także własną piosenkę o tym czym jest dla nich Polska – mówi Iwona Łysakowska, wiceprezes lubelskiego oddziału regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W projekcie brały udział również dzieci z Ukrainy, dla których nauka polskich symboli narodowych była także ciekawą lekcją historii.

– Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzi przy ul. Narutowicza 54 Środowiskowe Ognisko Wychowawcze, czyli placówkę, wsparcia, która działa codziennie. Ten projekt był dla nas powiewem świeżości. Dzieci, pomimo okresu wakacyjnego, fajnie wpisały się w tę lekcję patriotyzmu – podsumowuje Iwona Łysakowska.

Projekt dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski