reklama

Wojewoda Czarnek do prezydenta Żuka: Każdy, kto ma honor, powinien podać się do dymisji

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Zaktualizowano 
- Sprawiedliwości stało się zadość – stwierdził wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To komentarz do decyzji NSA w sprawie „mandatu Żuka”. Sąd w poniedziałek stwierdził, że prezydent Lublina złamał ustawę antykorupcyjną i powinien stracić mandat prezydenta Lublina. Orzeczenie odnosiło się do kadencji 2014 -18.

- Prawo zostało złamane w sposób ewidentny – podkreślał Przemysław Czarnek (PiS), wojewoda lubelski. We wtorek skomentował wyrok NSA w sprawie wygaszenia mandatu prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi (PO). – Stało się to, o czym od początku mówiłem – przekonywał Czarnek.

Aby zrozumieć istotę sprawy, trzeba się cofnąć do 2014 r. Wówczas K. Żuk został powołany do rady nadzorczej PZU Życie. Zasiadał w niej dwa lata. I nie ukrywał tego faktu. Informacje o tym i o dochodach z tego tytułu (260,4 tys. zł) umieszczał w oświadczeniach majątkowych.

CZYTAJ TEŻ: Wyrok na Krzysztofa Żuka. Sąd: prezydent Lublina złamał ustawę antykorupcyjną

W listopadzie 2016 r. CBA zarzuciło Żukowi, że zasiadając w radzie nadzorczej PZU Życie, złamał ustawę antykorupcyjną. I zwróciło się do radnych o wygaszenie mandatu prezydentowi Lublina. Rajcy powiedzieli „nie”. W lutym 2017 r. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek (PiS) wygasił mandat K. Żukowi. Żuk złożył skargę do WSA.

W listopadzie 2018 r. WSA wydał wyrok. - Wojewoda lubelski słusznie uznał, że prezydent Lublina Krzysztof Żuk naruszył przepisy ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne – orzekła wówczas sędzia Marta Laskowska-Pietrzak.

Żuk wniósł o kasację wyroku do NSA. A ten utrzymał w mocy rozstrzygnięcie WSA. – Sprawiedliwości stało się zadość – podkreślał Żuk.

- Pragnę zdecydowanie podkreślić, że dzisiejszy (poniedziałkowy – dop. red.) wyrok nie ma żadnych konsekwencji w stosunku do pełnionego przeze mnie mandatu Prezydenta Miasta Lublin, jak i poprzedniego mandatu minionej kadencji, którego postępowanie de facto dotyczyło. Sąd w dzisiejszym orzeczeniu podkreślił, że mandat wygasł na skutek zakończenia – napisał w poniedziałek w oświadczeniu prezydent Żuk.

Wojewoda skomentował też tę wypowiedź. – Wyrok wcale nie jest bezprzedmiotowy. Pokazuje dokładnie sposób działania PO w Polsce i województwie lubelskim – stwierdził Czarnek. I wskazywał, co Żuk powinien zrobić po tym, jak ogłoszono werdykt NSA. – Każdy człowiek honoru powinien podać się w takiej sytuacji do dymisji. Gdyby sprawa dotyczyła mnie, to tak był postąpił.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 151

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
pitu pitu
2019-07-02T23:26:33 02:00, Gość:

Łysy precz z lublina

Co Tomek z czechowa znow naodwalał, znowu mowa nienawiści?

k
kacza bojówka
2019-07-02T23:27:30 02:00, Gość:

Tworzymy obywatelski ruch odwołania żuka szkodnika

Zakładaj, zakładaj - bedziesz w nim ty, reszta trolli ze zmiany, ministrant i pitu pitu z czechowa.

V
Vive

Wyrok byl znany od kiedy tylko te szopke wojewoda nakręcił z nasyłaniem służb wszelakich, niszcząc wizerunek miasta ktory Żuk tyle lat budował

I
Ingu

Niech film na YT nakręci i pogwiazdorzy

G
Gość

Tworzymy obywatelski ruch odwołania żuka szkodnika

G
Gość

Łysy precz z lublina

G
Gość
2019-07-02T15:36:50 02:00, Gość:

Ależ on jest przykry. Widać gołym okiem, że Żukowi zazdrości popularności.

2019-07-02T16:00:02 02:00, Gość:

Czego tu zazdrościć, łysa pała versus przystojny facet,

No jak opasiony guziec to według pisowskich standardów wzorzec przystojności to słuszna linie ma nasza władza :)

G
Gość

Jak się nic nie robi, mało się zrobiło i będzie robić mało to łatwo podawać się do dymisji, tak jak ten Czarnek, który głównie czyha na czyjeś błędy, a swoich nie widzi.

P
Prawo i sprawiedliwie
2019-07-02T17:17:23 02:00, Gość:

Panie Czarnek, Pana obrońca sądowy i decyzyjny podwładny z Wydziału Nadzoru i Kontroli - Marek Pawłowski, podobnie jak Prezydent ŻUK, wbrew prawu o konflikcie interesów, "dorabiał" sobie do pensji jako pełnomocnik oligarchy Jerzego Staraka z L.Z.F. Polfa Lublin. Wniesie Pan również pozew o jego dymisję, czy też Pan sam poda się do dymisji za niego?

Z pewnoscia wojewoda zaraz sie powoła na swoj HONOR ( jak zawsze ) i sprawa zostanie zamknieta.

G
Gość
2019-07-02T19:50:39 02:00, zioom:

Tu zdecydowanie Wojewoda ma rację no ale pan prezydent będzie miał zawsze poparcie lokalnego deweloperingi i co mu zrobicie?

Co honoru(HUMORU) to raczej bym na to nie liczył?

Idz sie wyśpij bo jutro złozysz Przemkowi rano raport z wpisow a sytuacja jest jak sam widzisz kiepska.

z
zioom

Tu zdecydowanie Wojewoda ma rację no ale pan prezydent będzie miał zawsze poparcie lokalnego deweloperingi i co mu zrobicie?

Co honoru(HUMORU) to raczej bym na to nie liczył?

G
Gość

skyscrapercity.com/showpost.php?p=160235290

K
Kurski
2019-07-02T15:01:37 02:00, Gość:

iektórych bardzo w oczy kole, że ma poparcie mieszkańców, więc szukaja gdzie wsadzić szpilke skoro sami nie są w stanie niczym się wykazać

2019-07-02T17:36:24 02:00, Gość:

Już nie ma poparcia! Stracił je po szopkach niedzielno-poniedziałkowych. Zraził do siebie większość Lublina!

2019-07-02T18:34:15 02:00, Ola:

Chyba te 10 osob ,które zapalily znicze przed ratuszem - wiadomo na czyje polecenie........ Bardzo dobra decyzja, ten teren juz dawno mógł byc uporządkowany ale Pruszkowski nie chcial za grosze odkupic dla miasta..... .

Spokojnie - w wiadomościach powiemy, że było 3 tys.

P
PREZES
2019-07-02T18:35:53 02:00, dwudziestokilkulatek:

Panie Czarnek, jesteś śmieszny. Gdybyś był Prezydentem Lublina - pozostalibyśmy na tym samym etapie rozwoju co za Pruszkowskiego - czyli zero. Cała zresztą ta Twoja partia jest śmieszna - ekolodzy od Górek Czechowskich..... Połowa z nich nie wskazała by tego terenu na mapie Lublina tak jak pana koledzy z partii gubią się teraz po korytarzach europarlamentu bo nie ma instrukcji po polsku. Pan Żuk doprowadził w Lublinie do skoku cywilizacyjnego, to tak jakbyśmy wyszli z epoki kamienia (w której Pan dalej jest) do conajmniej "20 lat za Europą Zachodnia" co osobiście uważam za wielki sukces.

100/100 i w końcu ktoś napisał prawde o gowno-burzy z gorkami, chłopie polać ci.

G
Gość
2019-07-02T15:01:37 02:00, Gość:

iektórych bardzo w oczy kole, że ma poparcie mieszkańców, więc szukaja gdzie wsadzić szpilke skoro sami nie są w stanie niczym się wykazać

2019-07-02T17:36:24 02:00, Gość:

Już nie ma poparcia! Stracił je po szopkach niedzielno-poniedziałkowych. Zraził do siebie większość Lublina!

2019-07-02T18:34:15 02:00, Ola:

Chyba te 10 osob ,które zapalily znicze przed ratuszem - wiadomo na czyje polecenie........ Bardzo dobra decyzja, ten teren juz dawno mógł byc uporządkowany ale Pruszkowski nie chcial za grosze odkupic dla miasta..... .

Ojojoj - pucz pisowski sie nie udał? Jaka szkoda.

Dodaj ogłoszenie