MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wydział Prawa KUL wśród najlepszych w Polsce. Zajął miejsce tuż za podium

Anna Paszkowska
Opracowanie:
Małgorzata Genca/archiwum
Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL znalazł się wśród najlepszych wydziałów prawa w Polsce. W rankingu Dziennika Gazety Prawnej zajął miejsce tuż za podium - czwartą pozycję. Przed nim znalazły się wydziały prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydział Prawa KUL zajął czwarte miejsce wśród najlepszych wydziałów prawa w Polsce. Co wpłynęło na sukces uczelni? Dziekan WPPKiA dr hab. Andrzej Herbet uważa, że przed wszystkim stała dbałość o poziom kształcenia i indywidualne podejście do każdego studenta. Potwierdza to ranking, ponieważ KUL najwyżej został oceniony w kategorii jakość i warunki kształcenia. Tutaj pod uwagę zostały wzięte m.in. wyróżnienia i nagrody uzyskane przez pracowników i studentów, łatwy dostęp do biblioteki i elektronicznych systemów informacji prawnej czy funkcjonowanie Uniwersyteckiej Poradni Prawnej.

– Skupiamy się na doskonaleniu metod kształcenia i kładziemy duży nacisk na warsztatowy charakter realizowanych zajęć – mówi prof. Herbet.

W rankingu sklasyfikowanych zostało 21 wydziałów prawa prowadzonych na uczelniach publicznych w całej Polsce (odrębnej ocenie podlegały uczelnie niepubliczne). Każda z nich była oceniana w czterech kategoriach. Najważniejszą i najwyżej punktowaną z nich był poziom i warunki kształcenia, ale pod uwagę brane były także jakość kadry, wymogi stawiane studentom oraz wyniki zdawalności na aplikacje prawnicze. Wśród szczegółowych kryteriów znalazły się m.in.: liczba studentów przypadająca na pracownika naukowego, kariery zawodowe absolwentów oraz wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej.

– Przygotowujemy studentów nie tylko do pracy w typowych zawodach prawniczych; nasi absolwenci prowadzą lub zarządzają działalnością gospodarczą, znajdują zatrudnienie w administracji publicznej, czy organizacjach pozarządowych – dodaje prof. Herbet.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski