MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zamość ma wiceprezydenta. Nowa miotła dosięgła także miejskich spółek

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
UM w Zamościu
Zmiany były do przewidzenia i postępują szybko. Nowym wiceprezydentem Zamościa został Marek Kudela, wieloletni radny miejski, nauczyciel w zamojskiej Szkole Podstawowej nr 4. Duże zmiany także w radach nadzorczych miejscowych spółek miejskich. Ich członkowie zostali odwołani. Powołano także nowych.

„Z Markiem Kudelą współpracowałem wiele lat” – napisał na swoim profilu internetowy Rafał Zwolak, nowy prezydent Zamościa. „Dał się poznać jako jeden z najaktywniejszych radnych i dobry samorządowiec, który doskonale zna sprawy miasta. Do tego jest osobą z wysoką kulturą osobistą, merytoryczną i uporządkowaną. Mam do niego pełne zaufanie”.

Radny pięciu kadencji

Marek Kudela ma 53 lata. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wydział w Białej Podlaskiej (dyplom zdobył w 1998 r.), nauczycielem dyplomowanym wychowania fizycznego oraz radnym pięciu kadencji. Był m.in. wiceprzewodniczącym zamojskiej Rady Miasta (w latach 2004-2006), przewodniczącym komisji rewizyjnej RM (2006-2014) oraz przewodniczącym komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i promocji (2004-2018). Jest również m.in. prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kiko” oraz kierownikiem placówek wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.

W ostatniej kampanii wyborczej działał jako pełnomocnik KWW Rafała Zwolaka. Stanowisko wiceprezydenta objął 8 maja. Była to jedna z pierwszych decyzji nowego prezydenta. Teraz Marek Kudela będzie sprawował nadzór nad wydziałami UM: oświaty, kultury i sportu, turystyki i promocji, ewidencji kierowców i pojazdów, spraw społecznych i zarządzania kryzysowego oraz inwestycji miejskich i zamówień publicznych.

Nowy zastępca prezydenta będzie w sumie zarabiał 15 tys. 784 zł brutto. Na jego pobory złożą się: wynagrodzenie zasadnicze – 9620 zł, dodatek funkcyjny – 4240 zł oraz dodatek stażowy.

Przemeblowania w spółkach

Odwołano także członków rad nadzorczych w zamojskich spółkach miejskich oraz powołano nowych. W zamojskim MZK tę funkcje sprawują obecnie: Piotr Damian Ptak, Piotr Kapuściński, Krzysztof Zwolan oraz Dariusz Wawryk i Robert Kozak (obaj to przedstawiciele pracowników, w tym wypadku bez zmian), w Zakładzie Gospodarki Lokalowej: Wioleta Bojar-Marciniewicz, Tomasz Kossowski i Marzena Grzeszata (przedstawicielka pracowników), w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym: Cezary Lipko, Ryszard Szeląg i Magdalena Hubala, w Towarzystwie Budownictwa Społecznego: Robert Rychter, Marcin Mazur-Chromiak i Marcin Podsiadło, w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej: Marek Ciastoch, Szymon Marcin Skorniewski i Piotr Farion (przedstawiciel pracowników).

To nie wszystko. - Jeżeli ktoś dobrze wykonuje swoją pracę, powinien nadal pracować. Oczywiście przyjrzę się na początku dokładnie jak wygląda sytuacja w UM - mówił w rozmowie z nami Rafał Zwolak (jeszcze w kampanii wyborczej). - Jeśli będzie potrzeba, pojawią się audyty. Na pewno mam jednak wątpliwości co do prezesów spółek miejskich. Uważam np., że mają za wysokie wynagrodzenia. Jeśli zostanę prezydentem będą one ustawowo minimalne lub blisko takiej kwoty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski