Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamość. Zostań osobistym asystentem osoby niepełnosprawnej

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Na zdjęciu oznaczenie plażowego "stanowiska" dla osoby niepełnosprawnej w okolicach Barcelony
Na zdjęciu oznaczenie plażowego "stanowiska" dla osoby niepełnosprawnej w okolicach Barcelony Bogdan Nowak
Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu prowadzi nabór uczestników do kolejnej edycji programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Jest on finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.

„Usługi asystenta jako forma ogólnodostępnego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością mają na celu ograniczenie skutków niepełnosprawności oraz stymulowanie osoby niepełnosprawnej do podejmowania aktywności i umożliwienie realizowania prawa do niezależnego życia” – czytamy w opisie przedsięwzięcia.

Program jest skierowany dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Na czym pomoc ma polegać? To m.in. wsparcie uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania czy m.in. w różnych aktywnościach, w tym w komunikowaniu się z otoczeniem.

„Asystentem mogą być osoby wskazane przez uczestnika programu lub jego opiekuna prawnego w karcie zgłoszenia do programu (...), które nie są członkami rodziny osoby niepełnosprawnej, a także opiekunem prawnym uczestnika oraz osobą faktycznie zamieszkującą razem z uczestnikiem” – czytamy w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji. „Asystent realizuje usługi wyłącznie na rzecz osoby z niepełnosprawnością, na podstawie jej decyzji lub decyzji opiekuna prawnego, a nie dla osób trzecich, w tym członków rodziny osoby z niepełnosprawnością”.

Bliższe informacje na temat przedsięwzięcia u organizatorów (pod nr tel. 451 177 974, 84 677 56 38/39) lub na stronie internetowej http://www.zamosc.pl/home/
 

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski