Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapisy do szkół podstawowych ruszają w lutym. Rodzice mają tydzień na zastanowienie się, gdzie poślą pociechy

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Małgorzata Genca
W lutym ruszą zapisy do pierwszych klas szkół podstawowych. W ofercie znajdą się także oddziały integracyjne i szkoły sportowe.

W poniedziałek (26 lutego) ruszą zapisy do klas I szkół podstawowych przez kandydatów, którzy podejmą naukę w szkole, w obwodzie której zamieszkują. Natomiast 19 marca rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu w tych szkołach podstawowych, które będą dysponowały jeszcze wolnymi miejscami. Nabór będzie dotyczył także dzieci do oddziałów integracyjnych oraz kandydatów do oddziału sportowego.

– Oferta edukacyjna publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin obejmuje obecnie 43 szkoły podstawowe, w tym 35 samodzielnych oraz 8 funkcjonujących w różnego typu zespołach – informuje Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

Istnieje wiele opcji

– Kandydaci do klas pierwszych mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych, integracyjnych w szkołach podstawowych nr: 15, 28, 32, 43 i 51, a także oddziału sportowego w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich – wylicza Banach.

Zapisy do klas I szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025 prowadzone są dwuetapowo:

  1. zgłoszenia do szkół z określonym obwodem – dla kandydatów, którzy podejmą naukę w szkole, w obwodzie której zamieszkują. Zgłoszenie odbywa się na wniosek zgłoszeniowy złożony przez rodzica w terminie od 26 lutego do 11 marca;
  2. rekrutacja – na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu do klas ogólnodostępnych, do oddziałów integracyjnych (miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego) oraz do oddziału sportowego. Rekrutacja odbywa się na wniosek rodzica złożony w szkole pierwszego wyboru w terminie od 19 do 26 marca i prowadzona jest z zastosowaniem systemu elektronicznego edu.lublin.eu → aplikacje dla rodziców → nabór do szkół podstawowych.

Każdy z kandydatów może złożyć tylko jeden wniosek: zgłoszeniowy albo rekrutacyjny. Oznacza to, że kandydaci, którzy będą przystępowali do rekrutacji na wolne miejsca poza obwodem swojej szkoły lub kandydaci do oddziału integracyjnego (miejsca dla dzieci z orzeczeniem), kandydaci do oddziału sportowego, nie składają w swoich szkołach obwodowych wniosku zgłoszeniowego. Informacja ta dotyczy szkół, których organem prowadzącym jest Miasto Lublin.

Zgłoszenia prowadzone są z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego za pośrednictwem strony. Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej lub uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym, należy wejść na stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego i wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów, a następnie zakładkę: elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego.

Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę „zgłoś kandydaturę”. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, uzupełnić wniosek o przyjęcie do oddziału klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Wszystkie szczegóły, terminy i kryteria dotyczące zapisów i rekrutacji do klas I szkół podstawowych dostępne są na stronie Lublin.eu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski