Znamy zwycięzców wojewódzkiego etapu plebiscytu Osobowość Roku 2020

PP
Osobowość Roku 2020. Pięciu zwycięzców plebiscytu z naszego województwa powalczy o tytuł w ogólnopolskim finale. Kto będzie reprezentował Lubelskie?

W kategorii Kultura nasz region w finale reprezentuje ks. prof. Mirosław Sitarz, prorektor KUL ds. misji
i administracji w Lublinie. Drugie miejsce w województwie zajęła Julia Chmielarska, wokalistka, uczennica II
LO im. Mikołaja Reja w Kraśniku, a trzecie Hanna Pawłowska, pisarka z Puław.

Zwycięzcą w naszym województwie w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna został Sławomir Rogala, utytułowany hodowca gołębi pocztowych z Czemiernik i to on reprezentuje nasz region w ogólnopolskim finale. Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii zajęli drużyna Alberta - ks. Krzysztof Sosnowski i Anna Janczyk, wolontariusze Spichlerza Brata Alberta w Zamościu oraz Waldemar Fedorowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie.

Laureatem tytułu Osobowość Roku Lubelszczyzny 2020 w kategorii Polityka, samorządność i działalność społeczna został lek. med. Dariusz Gałecki, dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Mariusz Filipiuk, starosta bialski i Hubert Znajomski, społecznik z Łęcznej.

Najwięcej głosów w kategorii Nauka w naszym regionie zdobył prof. dr hab. inż. Wojciech Franus, prorektor ds. nauki, kierownik Katedry Geotechniki Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. W wojewódzkim rankingu wyprzedził prof. dr hab. inż. Arkadiusza Tofila, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i prof. dr hab. Mariusza Gagosia, kierownika Katedry Biologii Komórki UMCS w Lublinie.

Tytuł Osobowości Roku 2020 w Biznesie głosami Czytelników zdobył Marek Gębka, prezes Zarządu
firmy Temm Sp. z o. o. w Lublinie. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Mariusz Pełka, właściciel firmy remontowo-budowlanej Baster-Bud w Kraśniku, a trzeci był Mateusz Tywoniuk, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Pomix s.c. w Wierzbicy.

Ogólnopolskie głosowanie

Finał ogólnopolskiego głosowania trwać będzie do 29 czerwca 2021 roku do godziny 21:00. Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę