MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znany tenor ponownie skazany. Marek Torzewski musi zwrócić 4550 zł

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Zdjęcie z archwium
Zdjęcie z archwium Seidler Slawomir
Marek Torzewski skazany prawomocnym wyrokiem. Sąd nakazał mu zwrot 4550 zł, które na jego konto omyłkowo przelał pracownik Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Z powodu choroby znany tenor nie stawił się na rozprawę.

Spór między Bialskim Centrum Kultury i Markiem Torzewskim trwa się od stycznia 2018 r. Wówczas w BCK wystąpił tenor Witolda Matulka, ale wynagrodzenie za koncert omyłkowo zostało przelane na konto Marka Torzewskiego. Instytucja upomniała się o zwrot pieniędzy, ale artysta odmówił. Prokuratura oskarżyła go o przywłaszczenie.

W kwietniu ubiegłego roku sprawa trafiła na wokandę. Podczas rozprawy bez udziału stron Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej nakazał artyście zwrot pieniędzy i zapłatę grzywny. Oskarżonemu nie spodobało się wydanie wyroku bez jego udziału, więc odwołał się.

Sąd wyznaczał więc kolejne terminy, na których artysta przekonywał, że zarzuty są bezpodstawne i żądał pełnego uniewinnienia. Twierdził, że ktoś usiłował „wkręcić go w kryminalną aferę”. Uważał, że skoro organizatorzy omyłkowo przelali mu pieniądze, które miały trafić do kogoś innego, to nie popełnił przestępstwa i nie powinien być zobowiązany do zwrotu.

Kolejne rozstrzygnięcie zapadło w grudniu. Sąd utrzymał w mocy poprzednie rozstrzygnięcie, ale podwyższył wysokość grzywny z 5000 do 7500 zł. Marek Torzewski odwołał się do drugiej instancji, ale i ten proces przegrał.

We wtorkowym wyroku Sąd Okręgowy w Lublinie podtrzymał rozstrzygnięcie sądu rejonowego. Oznacza to, że tenor musi zwrócić Bialskiemu Centrum Kultury 4550 zł i zapłacić grzywnę. Ponadto, sąd drugiej instancji zobowiązał go do zapłaty BCK 840 zł tytułem wydatków poniesionych podczas procesu i 800 zł kosztów procesowych na rzecz Skarbu Państwa. Wyrok jest prawomocny.

Znany śpiewak od 1986 r. na stałe zamieszkuje w Belgii. W 2002 r. wykonywana przez niego piosenka „Do przodu Polsko!” traktowana była jako oficjalny hymn polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

W swoich czasie „Ciolo” uchodził za jednego z najgroźniejszych polskich przestępców. Za kilka zabójstw i brutalny napad na dom w Markach w 1993 r. został skazany na wieloletnie więzienie

Lata 90. Lublin jak Chicago. Haracze, strzelaniny, bomby - g...

Od menedżerki Marka Torzewskiego dowiedzieliśmy się, że tenor jest chory i przebywa w szpitalu za granicą. Chciał uczestniczyć w rozprawie i wnioskował o przełożenie terminu. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku będzie rozważał dalsze kroki prawne.

Marek Torzewski zgodził się na publikowanie swojego wizerunku. W przesłanym 25 lipca 2019 r, oświadczeniu poprosił, żeby używać jego pełnego imienia i nazwiska oraz nie zasłaniać jego wizerunku na zdjęciach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski