Znicz - Motor 1:1. Było blisko sensacji, zabrakło sekundy

Marcin Puka
Tadeusz Łapa w swoim debiucie zremisował ze Zniczem 1:1
Tadeusz Łapa w swoim debiucie zremisował ze Zniczem 1:1 Karol Wiśniewski
Tadeusz Łapa mógł zaliczyć prawdziwe wejście smoka do Motoru Lublin. Od wielkiego sukcesu dzieliły go tylko sekundy, bo jego drużyna wygrywała w Pruszkowie ze Zniczem 1:0. Sensacyjnego wyniku nie udało się jednak utrzymać do końcowego gwizdka. W ostatniej sekundzie gospodarze, po rzucie rożnym, zdobyli wyrównującego gola.

Niemniej debiut szkoleniowca trzeba uznać za udany. Łapa, choć nie miał zbyt wiele czasu przed meczem, zdołał zmienić ustawienie i nastawienie drużyny. Jego rękę było widać w Pruszkowie od pierwszej minuty. Motor grał składniej i mądrze się bronił. Stwarzał też z niespotykaną wcześniej łatwością sytuacje strzeleckie. Już w 14 min dobrą akcję na bramkę mógł zamienić Marek Fundakowski. Strzał napastnika na linii bramkowej zatrzymał Norbert Jędrzejczyk. Gospodarze nie mogli jednak nic zrobić w 23 min. Fun-dakowski wystawił piłkę Marcinowi Popławskiem i Motor objął prowadzenie. Bramkarz Znicza był bezradny, bo futbolówka wpadła w samo okienko. Chwilę później Popławski mógł dobić rywala, ale nie popisał się w sytuacji sam na sam z golkiperem.

W drugiej połowie do ataku przystąpili miejscowi i w doliczonym czasie gry dopięli swego. Po rzucie rożnym do bramki Motoru trafił Marcin Rackiewicz.

Znicz Pruszków - Motor Lublin 1:1 (0:1). Bramki: Rackiewicz 90+3 - Popławski 23. Widzów: 500. Sędziował: Grzegorz Stęchły z Jarosławia