Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZTM Lublin: Od niedzieli nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Witold Michalak
Od niedzieli autobusy i trolejbusy pojadą wg nowego rozkładu
Od niedzieli autobusy i trolejbusy pojadą wg nowego rozkładu Jacek Babicz
Już od niedzieli wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej w Lublinie czeka wiele nowości. 1 września to czas zmian w rozkładzie jazdy. Od niedzieli zaczną także działać przystanki na żądanie.

Nowy rozkład to także bardzo często nowe godziny odjazdów autobusów. Dlatego lepiej zawczasu zapoznać się z nowymi godzinami, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Zarząd Transportu Miejskiego zmienił także częstotliwości przejazdów wielu linii. "Jedynka" będzie kursować w dni powszednie nie co kwadrans, ale co pół godziny. Urzędnicy tłumaczą, że ta zmiana to wynik obserwacji ruchu. Wynika z nich, że kursy tą linią cieszyły się niewielkim zainteresowaniem, więc teraz będzie ich mniej.

Jedne autobusy będą jeździć rzadziej, inne natomiast dużo częściej. Tak będzie w przypadku linii nr 32 (zamiast co 20 minut, będzie jeździć co kwadrans). Do kursowania powracają linie nr 54 i 909, które były zawieszone na czas wakacji. ZTM zdecydował się także na wydłużenie linii nr 703. Nowa trasa przejazdu nie będzie się kończyć przy parku Bronowice, tylko będzie biec także ul. Zamojską, placem Wolności i kończyć się przy placu Litewskim.

Od września zacznie kursować linia tymczasowa nr 758. Jej wprowadzenie ma poprawić łączność Felina z innymi częściami miasta. Linia 758 będzie kursować po trasie linii trolejbusowej 158, ale będzie docierać dalej, bo do nowej pętli na Felinie. W dni powszednie i soboty 758 będzie jeździć co 20 minut, a w niedziele co 30.

Wchodzą przystanki NŻ, czyli na żądanie

Od września aż 125 przystanków komunikacji miejskiej w Lublinie zmieni się w przystanki na żądanie.
Aby autobus zatrzymał się na nich, pasażer musi dać znać kierowcy. Jeśli jedzie w wozie, wystarczy, że na-ciśnie przycisk w pobliżu drzwi. Osoby czekające na przystanku powinny dać znak, podnosząc rękę.

Przystankami NŻ zostały w głównej mierze te położone poza terenem gminy Lublin, na których zatrzymują się przede wszystkim linie podmiejskie czyli: 2, 3, 4, 8, 22, 73, 75, 78, 85, 703. - Na odcinkach miejskich pojedyncze przystanki "na żądanie" obejmą m.in. linie nr: 7, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 28 czy 50 - informuje ZTM. Listę przystanków NŻ przygotowano po konsultacjach społecznych.

Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski