Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CSK podsumowuje, a Teatr Muzyczny rozpoczyna sprzedaż na operę

Michał Dybaczewski
Michał Dybaczewski
Dorota Bielak
W czwartek (20.06) Centrum Spotkania Kultur podsumowało mijający sezon. Niemal w tym samym czasie Teatr Muzyczny rozpoczął sprzedaż biletów na „Toscę”, która ma być wystawiona w CSK. - Nie mamy żadnych oficjalnych ustaleń, żadnych decyzji i wniosków – mówi dyrektor CSK, Katarzyna Sienkiewicz.

Ale zacznijmy od podsumowania.

- Idziemy na rekord i prawdopodobnie znowu padniemy ofiarą swojego sukcesu. W tym roku, od stycznia do czerwca, zorganizowaliśmy już 1200 wydarzeń, co oznacza, że dziennie organizujemy po 6 wydarzeń różnego kalibru – wskazywała Katarzyna Sienkiewicz.

Największym wydarzeniem był niewątpliwie koncert Steve Vei’a, na który bilety zostały wyprzedane na długo przed terminem. Co

jeszcze?
- Odbyła się siódma edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, 7 koncertów jazzowych w ramach Klubu Muzycznego, 9 wystaw, w tym drugie Ogólnopolskie Biennale Lubelska Wiosna i Międzynarodowe Biennale Plakatu – wyliczała Sienkiewicz.

CSK kończy sezon inaugurując. Chodzi o zrewitalizowane Tarasy Widokowe na 5 piętrze, które znowu są dostępne dla zwiedzających. Łąka na dachu ma powierzchnię ponad 800 m kw., a całkowity koszt inwestycji to 303 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że po wakacjach, 22 i 23 września w Sali Operowej CSK zobaczymy operę „Tosca” Pucciniego. Wystawi ją Teatr Muzyczny, który w czwartek rano rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenie. Okazuje się jednak, że dyrektor CSK nie dostała żadnego pisma o rezerwację sali w tym terminie.

- Nie mamy żadnych oficjalnych ustaleń, żadnych decyzji i wniosków. Były tylko wstępne rozmowy – mówi Sienkiewicz. O sprzedaży biletów nie wiedział nic członek zarządu województwa lubelskiego, Bartłomiej Bałaban.

- Nic nie wiem na ten temat, mamy 10 instytucji kultury i nie o wszystkich szczegółach wiem – mówił w czwartek wicemarszałek wskazując, że osobą kompetentną w tej sprawie jest Elżbieta Kędzierska, dyrektor departamentu kultury UM. - Było spotkanie z dyrektorkami Sienkiewicz i Lendzion i ten termin został uzgodniony ustnie. Pani Lendzion zwróciła się do nas z wnioskiem, a dzisiaj (30.06) pismo z UM o udostępnienie Sali Operowej CSK w tym terminie trafiło do dyr. Sienkiewicz. Potem zostaną podpisane umowy między CSK a TM – wyjaśnia Elżbieta Kędzierska. Z tego co mówi Sala Operowa trafi w ręce TM na zasadzie użyczenia. - Bo obie instytucje to instytucje marszałkowskie – dodaje Kędzierska.

Co wiemy o „Tosce” Teatru Muzycznego? Znamy cenę biletów (100-200 zł), wiemy, że operę wyreżyseruje Tomasz Man, a kierownictwo muzyczne objął Wincenty Kozłowski, nie znamy jednak najważniejszego: obsady.

- Obsada zostanie w pierwszej kolejności opublikowana na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych – poinformowała nas Nadia Gruszka, asystentka dyrektorki TM.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski