reklama

Duży problem Aqua Lublin. Bez przebudowy wentylacji urządzenia znajdujące się w obiekcie „zje" korozja

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Zaktualizowano 
Małgorzata Genca/archiwum
Aby uchronić urządzenia przed korozją trzeba przebudować wentylację w Aqua Lublina. Problem w tym, że jedyna zainteresowana kontraktem firma chce dostać za roboty dwa razy więcej niż jest gotów wydać MOSiR.

- Sprawa jest ważna, pilna i niezbędne do wykonania – podkreśla Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

Chodzi o system wentylacji w Aqua Lublin. Wymaga pilnej przebudowy. Bez tego urządzenia znajdujące się w kompleksie pływackim przy Al. Zygmuntowskich ulegną korozji.

Tylko, że MOSiR ma problem. Chodzi o wykonawcę prac. Do pierwszego przetargu nie zgłosił się żaden chętny.

W drugim chętny jest. Tylko, że chce dwa raz więcej za prace niż MOSiR jest gotów na nie wydać.

– Przekroczenie jest duże. Oferta jest analizowana – mówi Bednarczyk.

Czytaj także

MOSiR zarezerwował na roboty 1,2 mln zł. Oferta wykonawcy opiewa na 2,4 mln zł.

- Na razie trudno kreślić scenariusze dotyczące rozstrzygnięcia przetargu. Sytuacja finansowa spółki jest napięta. Z drugiej strony przebudowa wentylacji jest niezbędna – przekonywał Bednarczyk.

Wentylacja ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania pływalni. Przez brak właściwego przepływu powietrza w aquaparku utrzymuje się wysoka temperatura, duża wilgotność i duże stężenie chemii basenowej.

Czytaj także

A to przekłada się na pracę urządzeń. Te ulegały ciągłym awariom. Firma która wybudowała Aqua Lublin usuwała je w ramach gwarancji. Ale do czasu.

- W pewnym momencie wykonawca powiedział koniec, ponieważ były one wynikiem zbyt małego przepływu powietrza, co nie jest jego winą. Firma wykonała roboty zgodnie z dokumentacją projektową – tłumaczyła radnym miejskim z komisji sportu, turystki i wypoczynku Marzena Szczepańska, z-ca dyrektora Wydz. Inwestycji i Remontów UM Lublin. I dodawała: - Należy wykonać wentylację, aby nie następowała szybka korozja urządzeń.

Przebudowa wentylacji odbije się na funkcjonowaniu pływalni.

Czytaj także

– Podczas prac niezbędne będą wyłączenia niektórych części Aqua Lublin. Szczegóły zostaną ustalone po znalezieniu wykonawcy – stwierdził Bednarczyk.

Początkowo MOSiR planował łączyć prace przy wentylacji z letnimi przeglądami technicznymi pływalni. Ale ten plan spalił ma panewce, bo przedłuża się procedura wyboru wykonawcy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 36

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-21T20:51:51 02:00, LOP:

Lublin to dno!! Zobaczcie jak rozwija sie Rzeszow!!!

21 sierpnia, 21:05, Gość:

Lublin obecnie rozwija się szybciej niż Rzeszów!

Skoro tak się super rozwija to dlaczego ucieka stąd kto może?

G
Gość
2019-08-21T19:28:05 02:00, Gość:

Mam pomysł jak to zrobić. Zwolnić prezesa i wiceprezesow, zlikwidować radę nadzorcza a basen podlegałby pod wydział sportu urzędu miasta(lub jakiś inny, który w tej chwili istnieje). Dzięki temu kasa znajdzie się po kilku miesiącach

2019-08-21T19:57:28 02:00, Marcin:

No, nie ma to jak urzędnicza oszczędność.

2019-08-22T15:00:54 02:00, Jaa:

To poszukaj na necie informacji ile łącznie zarabiają przez miesiąc zarząd i rada nadzorcza mosiru

22 sierpnia, 21:28, MEL:

W rzeczy samej

Lepiej sobie poszukajcie ile strat przynosi MOSIR.

G
Gość
21 sierpnia, 23:16, engineer:

Coś takiego, to na basenie jest wilgoć i ciepło i cośtam koroduje a może przegniją te drewniane dźwigary dachu?

Jednym słowem tani projekt, projektant zrobił taki za jaki chciało zapłacić miasto no i mamy jak mamy.

Oj projekt nie był tanie oj nie.... to dopiero ciekawe :-)

G
Gość

A problem zgnitej nowej murawy na Arenie, prezes zajmuje zupełnie czym innym niż interes MOSiR,

M
MEL
2019-08-21T19:28:05 02:00, Gość:

Mam pomysł jak to zrobić. Zwolnić prezesa i wiceprezesow, zlikwidować radę nadzorcza a basen podlegałby pod wydział sportu urzędu miasta(lub jakiś inny, który w tej chwili istnieje). Dzięki temu kasa znajdzie się po kilku miesiącach

2019-08-21T19:57:28 02:00, Marcin:

No, nie ma to jak urzędnicza oszczędność.

2019-08-22T15:00:54 02:00, Jaa:

To poszukaj na necie informacji ile łącznie zarabiają przez miesiąc zarząd i rada nadzorcza mosiru

W rzeczy samej

M
MELCHOLIOR

Gdyby pani Szczepańska swego znała się na budowie takiego obiektu to nie byłoby problemu. Po pierwsze zaoszczędzono na wentylacji, uzdatniaczach wody itd. Natomiast wladowano 700TYS w kuchnię. Czy aby Szczepańska nie wymieniał kuchni u siebie?

G
Gość

Problem korozji dotyczący urządzeń z powodu złego projektu systemu wentylacji to jedno, ale jest poważniejsza kwestia. Z powodu złego przepływu powietrza, ratownicy spędzający od 8 do 16h na hali basenowej narażeni są na bardzo wysoką temperaturę (ok 31 stopni), dużą wilgotność powietrza, a przede wszystkim odczuwalne zbyt duże stężenie chloru. Czynniki te powodują kaszel, łzawienie oraz pieczenie oczu. Może warto pochylić sie nad tym tematem.

J
Jaa
2019-08-21T19:28:05 02:00, Gość:

Mam pomysł jak to zrobić. Zwolnić prezesa i wiceprezesow, zlikwidować radę nadzorcza a basen podlegałby pod wydział sportu urzędu miasta(lub jakiś inny, który w tej chwili istnieje). Dzięki temu kasa znajdzie się po kilku miesiącach

2019-08-21T19:57:28 02:00, Marcin:

No, nie ma to jak urzędnicza oszczędność.

To poszukaj na necie informacji ile łącznie zarabiają przez miesiąc zarząd i rada nadzorcza mosiru

K
Kastor
2019-08-21T20:51:51 02:00, LOP:

Lublin to dno!! Zobaczcie jak rozwija sie Rzeszow!!!

2019-08-21T21:05:45 02:00, Gość:

Lublin obecnie rozwija się szybciej niż Rzeszów!

To co tu jeszcze robisz ? Jedź do Rzeszowa 😂🤣😂

e
engineer

Coś takiego, to na basenie jest wilgoć i ciepło i cośtam koroduje a może przegniją te drewniane dźwigary dachu?

Jednym słowem tani projekt, projektant zrobił taki za jaki chciało zapłacić miasto no i mamy jak mamy.

J
Japolan
2019-08-21T18:19:00 02:00, Gość:

Już się tak nie podniecajcie trolle pisowskie. Za waszego prezydencika nic się nie psuło bo i nic nie budowano.

2019-08-21T19:14:41 02:00, Gość:

Ale to nie wina prezydenta tylko ludzi jacy go otaczają. Nie ważne czy PiS czy Po ale to kogo się zatrudnia. Cenie prezydenta bo jest naprawdę mądrym czlowiekiem i dużo zrobil dla miasta tylko dlaczego ma takich ludzi wokół siebie? Tego nie wiem.

Ciągnie swój do swego.

G
Gość
2019-08-21T21:36:15 02:00, Gość:

No ale przecież z czyjegoś ramienia odbyły się odbiory i ktoś te odbiory podpisał. Bez zastrzeżeń?

no tak odbyły się odbiory, ktoś podpisał bez zastrzeżeń wszystko się zgadza. Wszystko z godnie z projektem, który niestety był pełen błędów .

G
Gość

No ale przecież z czyjegoś ramienia odbyły się odbiory i ktoś te odbiory podpisał. Bez zastrzeżeń?

G
Gość

Firma wykonała roboty zgodnie z dokumentacją projektową!!!!

Więc niech firma projektowa poniesie konsekwencje i pokryje koszty za swoje błędy projektowe, za brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności oraz za powstałe w wyniku tego skutki. Za błędy się płaci.

L
Lublinianin
2019-08-21T20:04:24 02:00, żenada:

jedyna grupka która ma radość jak coś się w Lublinie nie uda albo zepsuje, to trolle, trolle PiS

Jedyna grupka, która ma radość gdy coś się w Lublinie nie uda albo zepsuje to ci, którym są zlecane naprawy. Z kim są powiązani? Na pewno nie PiSiorami, lecz wręcz przeciwnie!

Dodaj ogłoszenie