MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Elżbieta Starosławska straciła fotel szefowej Centrum Onkologii

Gabriela Bogaczyk, Sławomir Skomra
Elżbieta Starosławska, była szefowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Elżbieta Starosławska, była szefowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej Anna Kurkiewicz
Na liście zarzutów marszałka do byłej dyrektor COZL jest m.in. podejmowanie decyzji za plecami władz.

Profesor Elżbieta Starosławska została zwolniona i straciła stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Taką decyzję podjęły we wtorek władze województwa.

- Na tym etapie nie komentujemy tej informacji - unikała w środę odpowiedzi na pytania Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Na linii marszałek województwa - dyrektor COZL iskrzyło od dawna. Władze województwa mają prof. Starosławskiej dużo do zarzucenia, m.in. nieinformowanie zarządu województwa o strategicznych decyzjach.

W czwartek rano Zarząd Województwa Lubelskiego wydał oświadczenie ws. zwolnienia prof. Elżbiety Starosławskiej.Czytamy w nim m.in., że "Zarząd Województwa Lubelskiego uznał, że wyczerpane zostały możliwości dalszej współpracy z panią Elżbietą Starosławską", a dyrektor nie spełniała "oczekiwań stawianych Dyrektorowi Centrum i w związku z tym Jej misję na tym stanowisku należy uznać za zakończoną".

Pełna treść oświadczenia:

Z uwagi na artykuły prasowe na temat odwołania z funkcji dyrektora COZL pani prof. Elżbiety Starosławskiej, żeby położyć kres domysłom, Zarząd Województwa Lubelskiego informuje:
Wobec faktu naruszenia przez p. Elżbietę Starosławską dobrze rozumianego interesu kierowanej przez nią jednostki poprzez narażenie jej na straty finansowe oraz rozpowszechniania publicznie nieprawdziwych pogłosek na temat działań, zaniechań i intencji Samorządu Województwa, Zarząd Województwa Lubelskiego uznał, że wyczerpane zostały możliwości dalszej współpracy z panią Elżbietą Starosławską.
9 lutego 2016 r. Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę o wypowiedzeniu pani prof. Elżbiecie Starosławskiej umowy o pracę na stanowisku dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Pani prof. Starosławska nie spełnia oczekiwań Zarządu stawianych Dyrektorowi Centrum i w związku z tym Jej misję na tym stanowisku należy uznać za zakończoną. Szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji jest załącznikiem do pisma o rozwiązaniu umowy. Pani prof. Elżbieta Starosławska w dniach 8-9 lutego br. przebywała na urlopie. W dn. 10 lutego została przez marszałka zaproszona do siedziby Urzędu na rozmowę. W odpowiedzi otrzymaliśmy z COZL informację przesłaną faksem, że pani profesor przebywa na zwolnieniu lekarskim. W związku z tym pismo o rozwiązaniu umowy nie mogło zostać w sposób skuteczny doręczone, jakkolwiek decyzja pozostaje w mocy.
Jednocześnie Zarząd informuje, że z uwagi na konieczność zapewnienia sprawnego funkcjonowania zarówno szpitala, jak i kontynuowania inwestycji, zatrudni osobę na zastępstwo, do wykonywania wszystkich obowiązków dyrektora. Otwarty konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zostanie ogłoszony zgodnie z przepisami.

Więcej czytaj w czwartkowym, papierowym wydaniu Kuriera Lubelskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski