Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023 z wysoką oceną

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Miasto zostało docenione za program Europejskiej Stolicy Młodzieży przez międzynarodową organizację pozarządową "Ashoka". Lublin został wskazany, jako przykład wypełnienia wszystkich kluczowych ról dla rozwoju młodych ludzi.

„Ashoka - Innowatorzy dla Dobra Publicznego” to międzynarodowa organizacja pozarządowa założona w 1980 roku przez Billa Draytona w Waszyngtonie. Jej głównym zadaniem jest wyszukiwanie i wspieranie innowatorów społecznych.

- Najnowszy raport „Ashoka” pokazuje, że prace, które rozpoczęliśmy w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 mają sens i są zauważane na zewnątrz. Cieszę się, że niezależnie doszliśmy do tych samych wniosków, co eksperci pracujący dla „Ashoka” i przekładamy je na praktyczne działania. Dziękuję za dostrzeżenie i docenienie naszej wspólnej pracy, którą wykonujemy z organizacjami, społecznikami oraz instytucjami. To wyróżnienie dla bardzo szerokiego grona osób i podmiotów zaangażowanych w inicjatywy na rzecz wparcia i rozwoju młodych ludzi w naszym mieście – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

„Ashoka - Innowatorzy dla Dobra Publicznego” przygotowała raport „Rosnąć w poczuciu sprawczości. Diagnoza stanu ekosystemu wsparcia młodzieży i młodych dorosłych w poczuciu sprawczości i ich aktywizacji do działalności społecznej”. W naszym kraju został zbadany system organizacji dający młodym ludziom przestrzeń do rozwoju oraz zaangażowania społecznego. Sprawdzono prawie 90 podmiotów. W raporcie organizacji możemy przeczytać:

„Większość podmiotów, które analizowałyśmy wskazała jeden program adresowany do młodzieży lub młodych dorosłych. Są także w naszym badaniu nieliczne organizacje, które mają cztery lub więcej programów tego typu i były one analizowane odrębnie, ponieważ pełniły różne role wsparcia. (…) Szczególnym przypadkiem jest Urząd Miasta Lublin, który został wskazany w ramach badania jako podmiot – twórca programu Lublin Stolica Młodzieży. Jest to inicjatywa nastawiona na młodych odbiorców i odbiorczynie, a w jej ramach istnieje szereg działań, które wpisują się w aż osiem ról”.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski