Grarantanna. Lubelski „Teatrikon” pomaga spędzić czas w domu ludziom w całej Polsce

Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne
Lubelska Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon” odpowiada za merytoryczne aspekty inicjatywy Grarantanna. To pomysł Ministerstwa Cyfryzacji na zajęcia w domach dla całych rodzin.

Grarantanna to inicjatywa resortu cyfryzacji, która ma zachęcić młodzież do pozostania w domach w trakcie kwarantanny. Ma się tak stać poprzez wykorzystanie pozytywnych aspektów gier i rywalizacji. Co ciekawe, za stronę merytoryczną całego przedsięwzięcia odpowiada lubelska Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - „Teatrikon”.

- Młodzi ludzie mogą codziennie zaangażować się online w szereg działań łączących rozwój i dobrą zabawę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie grarantanna.pl oraz wyszukując hashtag #grarantanna w mediach społecznościowych - opisuje pomysł lubelska fundacja.

W tej inicjatywie ważne jest nie tylko to, że rozgrywki odbywają się w sieci, ale także fakt, że można w nich brać udział razem ze znajomymi, którzy siedzą w domach.

Już teraz w Grarantannie można rozwiązywać quizy historyczne. - Jeśli skończyliście już 10 lat, nie powinniście mieć z nimi problemu. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Dla najlepszych zawodników przygotowaliśmy nagrody - zestawy planszów-kowych gier historycznych - zachęca „Teatrikon”.

W sumie quizów jest 15 i można je rozwiązywać do godziny 20, 27 marca.

Można także bawić się, rozwiązując 40 łamigłówek - zagadek logicznych, matematycznych i językowych. - Rozwiązując je sprawdzisz swoją wiedzę, ale i pobudzisz swoją wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczysz skupienie i koncentrację, ale i cierpliwość i skrupulatność. Podejmiesz to wyzwanie? Warto! To świetna rozrywka do samodzielnego grania, ale i w zespołach. Możesz je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku - #zostańwdomu. Możecie się np. zdzwonić - podpowiada fundacja.

Zadania edukacyjne

Kolejna oferta tej platformy to zadania edukacyjne przeznaczone dla uczniów szkoły ponadpodstawowej. Przewidziane są nagrody - laptop gamingowy, smartfon i aparat.

Następna przygotowana propozycja to onlinowe gry RPG, które polegają na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł. - Jest to gra towarzyska, w którą zazwyczaj gra się przy jednym stole, ale równie często można też znaleźć informacje o graniu w RPG przez internet. Szczególnie teraz jest to dobry pomysł! W przeciwieństwie do gier komputerowych, w klasycznych RPGach jedynym, co nas ogranicza, jest nasza wyobraźnia - zachęca „Teatrikon”.

Oferta Grarantanny będzie rozbudowywana. Od piątku odbywają się webinaria, czyli wirtualne spotkania. Mają to być zajęcia z przedmiotów szkolnych, które w atrakcyjny sposób przygotują uczniów do powrotu do szkoły. Webinaria poświęcone są też nauce stworzenia własnej gry wideo. Odbędzie się także konkurs tworzenia gier elektronicznych i będzie można zbudować swój własny świat rodem z popularnej Minecraft.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie