Grarantanna to inicjatywa resortu cyfryzacji, która ma zachęcić młodzież do pozostania w domach w trakcie kwarantanny. Ma się tak stać poprzez wykorzystanie pozytywnych aspektów gier i rywalizacji. Co ciekawe, za stronę merytoryczną całego przedsięwzięcia odpowiada lubelska Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - „Teatrikon”.
- Młodzi ludzie mogą codziennie zaangażować się online w szereg działań łączących rozwój i dobrą zabawę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie grarantanna.pl oraz wyszukując hashtag #grarantanna w mediach społecznościowych - opisuje pomysł lubelska fundacja.
W tej inicjatywie ważne jest nie tylko to, że rozgrywki odbywają się w sieci, ale także fakt, że można w nich brać udział razem ze znajomymi, którzy siedzą w domach.
Już teraz w Grarantannie można rozwiązywać quizy historyczne. - Jeśli skończyliście już 10 lat, nie powinniście mieć z nimi problemu. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Dla najlepszych zawodników przygotowaliśmy nagrody - zestawy planszów-kowych gier historycznych - zachęca „Teatrikon”.
W sumie quizów jest 15 i można je rozwiązywać do godziny 20, 27 marca.
Można także bawić się, rozwiązując 40 łamigłówek - zagadek logicznych, matematycznych i językowych. - Rozwiązując je sprawdzisz swoją wiedzę, ale i pobudzisz swoją wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczysz skupienie i koncentrację, ale i cierpliwość i skrupulatność. Podejmiesz to wyzwanie? Warto! To świetna rozrywka do samodzielnego grania, ale i w zespołach. Możesz je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku - #zostańwdomu. Możecie się np. zdzwonić - podpowiada fundacja.
Zadania edukacyjne
Kolejna oferta tej platformy to zadania edukacyjne przeznaczone dla uczniów szkoły ponadpodstawowej. Przewidziane są nagrody - laptop gamingowy, smartfon i aparat.
Następna przygotowana propozycja to onlinowe gry RPG, które polegają na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł. - Jest to gra towarzyska, w którą zazwyczaj gra się przy jednym stole, ale równie często można też znaleźć informacje o graniu w RPG przez internet. Szczególnie teraz jest to dobry pomysł! W przeciwieństwie do gier komputerowych, w klasycznych RPGach jedynym, co nas ogranicza, jest nasza wyobraźnia - zachęca „Teatrikon”.
Oferta Grarantanny będzie rozbudowywana. Od piątku odbywają się webinaria, czyli wirtualne spotkania. Mają to być zajęcia z przedmiotów szkolnych, które w atrakcyjny sposób przygotują uczniów do powrotu do szkoły. Webinaria poświęcone są też nauce stworzenia własnej gry wideo. Odbędzie się także konkurs tworzenia gier elektronicznych i będzie można zbudować swój własny świat rodem z popularnej Minecraft.
- Kiedy to się skończy? Na pewno nie za dwa tygodnie
- Zoperowali pacjenta z zawałem i podejrzeniem koronawirusa
- Szyją maseczki dla szpitali. „Wystarczy maszyna i chęci"
- Młodzi łukowianie zaatakowali pochodzącą z Wietnamu kobietę
- Place zabaw i siłownie na powietrzu zamknięte
- Lublin w czasie epidemii: Puste ulice, place zabaw, parki
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?